У Мелітополі збільшують вартість харчування в дитсадках

Виконавчий комітет Мелітопольської міськради збільшив вартість харчування у дитсадках на третину. Здорожчання пояснили урізноманітненням раціону та зміною цін на продукти. 

Про це повідомляється на сайті Мелітопольської міськради.

Так, з 1 січня всі заклади дошкільної освіти Мелітополя почали працювати за новими нормами та порядком організації харчування. У раціон дитячого харчування ввели нові продукти.

Нове меню передбачає збільшення овочів та фруктів, кисломолочних продуктів (йогурт, кефір), круп та бобових (зокрема, сочевиці та квасолі). У раціоні малят з`явився цільнозерновий хліб, квашені овочі, макарони з твердих сортів пшениці, гарбуз. 

Водночас у новому меню обмежили кількість споживання солі та цукру, жирів рослинного та тваринного походження. Зменшили кількість споживання хлібобулочних виробів та картоплі. Повністю виключені ковбасні вироби, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби.

Окрім цього, вартість харчування у дитсадках не переглядали з 2018 року. За цей час ціни на продукти зросли (особливо на свіжі фрукти та овочі), подорожчало м’ясо яловичини, телятини та морської риби.

З огляду на це посадовці міськради нещодавно проголосували за збільшення вартості харчування у закладах дошкільної освіти для дітей від 1 до 4-х років – до 37 грн, для дітей від 4-х до 6-7 років – до 47 грн.

Водночас батьки будуть сплачувати 70% вартості харчування, тобто 25,90 та 32,90 грн відповідно. 30% компенсують з бюджету міста.

Діти з пільгових категорій харчуватимуться безкоштовно. З повним переліком пільгових категорій можна ознайомитися за цим посиланням (рішення №10 “Про встановлення вартості харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти м. Мелітополя”). 

Раніше вартість харчування для дітей у дитсадках Мелітополя складала відповідно 21 та 30 грн (або 14,70 та 21 грн – з 30% відшкодуванням). 

Детальніше про нове меню можна почитати за цими посиланнями.