У Бердянську виправдали освітянина у закупівлі неякісних цукерок дітям

Колишнього начальника відділу освіти виконкому Бердянської міськради виправдали у зловживаннях при закупівлі цукерок на Новий рік. Батьки школярів та вихованців дитсадків скаржилися на погану якість солодощів

Про це повідомляється у відповідному вироку Бердянського міськрайонного суду.

Згідно з матеріалами справи, на початку грудня 2018 року відділ освіти виконкому Бердянської міськради уклав договір з підприємцем на постачання новорічних солодких подарунків до шкіл та дитсадків Бердянська.

Відповідно до умов закупівлі, підприємець мав поставити 7608 подарунків “Паровозик” виробництва ПрАТ “Чернігівська кондитерська фабрика “Стріла”. 

Вартість одного пакунку з цукерками складала 35 гривень. Загальна ж вартість контракту становила 266 тисяч гривень. 

Подарункові набори навчальні заклади отримали 13 та 14 грудня 2018 року, згодом їх почали роздавати дітям. 

Наприкінці ж грудня до поліції звернулись обурені батьки школярів, бо звернули увагу на маркування подарунків. На етикетках зазначалось, що цукерки містять барвники і консерванти, які можуть негативно впливати на активність та увагу дітей. Тож освітян запідозрили у закупівлі неякісного товару і зловживаннях на цьому.

30 грудня 2018 року силовики відкрили кримінальне провадження та почали перевіряти закупівлю. 

Надалі слідство отримало протокол дослідження цукерок із подарункових наборів від “Херсонського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації”, який підтвердив неналежну якість товару. 

Низку порушень силовики знайшли й у тендерній документації – постачальник надав копію посвідчення про якість товару з посиланням на неіснуюче ДСТУ.

У травні 2019 року керівнику відділу освіти повідомили про підозру за статтею про зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 364 КК). Наприкінці того ж року справу скерували до суду.  

Під час розгляду справи начальник відділу освіти виконкому Бердянської міськради провину не визнав

Пояснив, що дізнався про підозріле маркування на подарунковій упаковці 20 грудня 2018 року – від керівників освітніх закладів. Після цього відділ освіти звернувся до постачальника, щоб отримати роз’яснення щодо маркування.

Через кілька днів освітяни отримали відповідь, що на пакунках була розміщена помилкова етикетка з іншого подарункового набору. Окремо виробник зазначав, що до складу дитячого набору “Паровозик” не входили цукерки з речовинами, які могли негативно вплинути на стан дітей.  

Зважаючи на таке роз’яснення, у керівника відділу освіти не виникло сумнівів щодо якості кондитерських виробів.

Зрештою, суд став на бік керівника відділу освіти. 

Вказав, що результати випробувань цукерок “Херсонського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації” складалися із таблиць. У них містилися дані про наявність в деяких цукерках синтетичних барвників та консервантів, проте не вказувалося про заборону використання їх у харчуванні дітей.

Також у суді зазначили, що твердження про неіснуюче ДСТУ у документації є необгрунтованим, зважаючи на ймовірність описки (помилка в одній цифрі). 

Своїм вироком від 28 грудня 2021 року Бердянський міськрайонний суд виправдав керівника відділу освіти. 

Фігурантом цієї справи вказується Володимир Липський. На початку 2021 року він подав декларацію перед звільненням з посади керівника відділу освіти виконкому Бердянської міської ради. Пізніше очолив відділ освіти, охорони здоров’я та культури Андріївської селищної ради Бердянського району.

Відповідно до інформації з сайту Судової влади України, у січні цього року на вирок Липського подали апеляційну скаргу.