Обленерго за кілька днів відключило від мережі більше 2 тисяч боржників

ПАТ “Запоріжжяобленерго” з 31 січня почало відключати боржників. Протягом перших двох днів компанія встигла відімкнути від електропостачання 2197 споживачів.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Підприємство зазначає, що попередження про припинення електропостачання через заборгованість розіслали заздалегідь – згідно з вимогами законодавства, не менш як за 5 діб до відключення. 

Майже третина боржників оперативно погасили свої борги. Решта ж не відреагували на попередження.

Якщо ви сумніваєтеся щодо наявної у вас заборгованості (суми, періоду виникнення) – обов’язково зверніться до електропостачальника, аби з’ясувати це питання. Адже лише ваша незгода із нарахуванням не є підставою, щоб виключити вас із списків боржників.

Варто зазначити, якщо у попередженні йдеться про заборгованість, що утворилася до кінця грудня 2018 року, то необхідно звернутися до ПАТ “Запоріжжяобленерго”, яке на той час здійснювало постачання електроенергії.

Також можна звернутися до кол-центру за тел. 0-800-304-502 або столів довідок районних електричних мереж за посиланням

Якщо ж ваша заборгованість утворилася після 1 січня 2019 року, для з’ясування питання звертайтеся до вашого електропостачальника (назва та координати зазначені у рахунках за електроенергію).

Допоки немає ухваленого судом рішення про списання заборгованості за спожиту електроенергію (зокрема й через завершення терміну позовної давності), вона вважається наявною і є підставою для припинення електропостачання. Водночас електропостачання відновлять лише після рішення суду про списання заборгованості.

Також “Запоріжжяобленерго” нагадує, що повторне підключення можливе лише після повного погашення боргу, а також додаткової оплати вартості повторного підключення.

Нагадаємо, до 29 січня у Запорізькій області діяла заборона на відключення боржників від комунікацій. Така заборона діяла лише на час запровадження “червоної” зони карантину та впродовж 30 днів після її скасування.

Запорізька область вийшла з “червоної” зони 30 грудня, тож з 29 січня боржників знову можуть відрізати від комунальних послуг.