У Запоріжжі чоловік відбувся умовним покаранням за продаж дитини

За продаж дитини киянин отримав 3 роки іспитового строку. Дитину купувала запоріжанка – за 7 тисяч доларів

Про це повідомляється у вироку Орджонікідзевського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, сімейна пара з Києва весною 2017 року через соціальну мережу “Вконтакте” познайомились з запоріжанкою, яка підшукувала дитину для усиновлення.

Вагітна жінка повідомила потенційній покупчині про готовність продати дитину. Після отримання згоди, вагітна жінка приїхала до Запоріжжя та народила дитину.

Через декілька днів батьки відмовилися від дівчинки та продали її за 7 тисяч доларів. Разом з дитиною вони передали довідку про її народження. 

Проте виявилося, що покупчиня співробітничала з поліцією, тож пару з Києва одразу після продажу затримали правоохоронці.  Чоловіка звинуватили у торгівлі людьми (ч. 3 ст. 149 КК України), а провадження стосовно матері наприкінці 2021 року закрили (через її смерть).

Обвинувачений у суді визнав свою вину. Вказував, що дружина ще під час вагітності застерігала – дитина може бути не від нього (мати інший колір шкіри). Він наполягав на подальшому вихованні дитини, але жінка все ж переконала його про необхідність віддати немовля в іншу сім’ю. 

Після пологів він написав розписку про відмову від дитини. За отримані гроші вони хотіли купити будинок. 

Зрештою суд визнав чоловіка винним. Призначив йому 5 років позбавлення волі, втім звільнив від цього покарання з іспитовим строком на 3 роки.  Суд взяв до уваги щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення та його другорядну роль у злочині, який вчинили внаслідок збігу тяжких особистих та сімейних обставин.

Крім того, обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, має на утриманні чотирьох малолітніх дітей, мати яких померла. Також обвинувачений страждає на важку форму цукрового діабету, неалкогольну жирову хворобу печінки та сечокам’яну хворобу.

Варто додати, під час розслідування цієї справи чоловік більше року просидів у СІЗО. Слідчі також проводили експертизу, яка встановила, що обвинувачений не є біологічним батьком народженої дитини. Дитину після народження віддали під опіку бабусі. 

Обвинувачений 1993 року народження (йому має виповнитися 29 років). Вагітність подружжя приховувало від родичів та знайомих.

Покупчиня, перед придбанням дитини, оплачувала батькам квитки, таксі та оренду квартири у Запоріжжі. Її чоловік проводив для подружжя екскурсію містом.

Запоріжанка хотіла усиновити дитину, але у дитячих будинках пропонували лише дорослих дітей. Тоді навесні 2017 року вона знайшла оголошення в інтернеті. Хотіла усиновити дитину, якщо мати відмовиться від неї після народження.

Надалі дівчина запропонувала купити дитину, після чого запоріжанка звернулася до поліції.