У Запоріжжі проведуть архітектурний конкурс на кращий проєкт площі біля ДніпроГЕСу

У Запоріжжі створюють робочу групу, яка буде відповідати за проведення архітектурного конкурсу на кращий проєкт реконструкції площі біля ДніпроГЕСу.

Відповідне розпорядження підписав т.в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв. 

Документ оприлюднили на сайті міськради 4 лютого. 

Робочу групу очолить заступник міського голови Олександр Константинов (“Європейська Солідарність), йому допомогатиме інший заступник Роман Таран (“ОП-ЗЖ”).

До складу групи увійдуть посадовці з профільних структур міськради (Департаментів інфраструктури та благоустрою,  архітектури та містобудування, правового забезпечення). Також представники обласної організації “Національної спілки архітекторів України”.

Нагадаємо, реконструкцію площі Запорізької почали у 2020 році і планували завершити у кілька етапів. Загальна вартість цієї реконструкції мала скласти близько 100 мільйонів гривень.

Для виконання першочергових робіт міська влада провела тендер на 32 мільйони гривень, його виграло ТОВ “Будівельна компанія “Будреконструкція” – з орбіти “Запоріжсталі”. Пізніше з підрядником уклали ще декілька угод вартістю 24 мільйони гривень. 

Фірма зняла старі плити, асфальтне покриття, демонтувала постамент пам`ятника Леніну та почала ремонт підпірних стінок – для зупинення зсуву ґрунту. 

Влітку 2021 року у Запоріжжі оголосили ще одну закупівлю вартістю 26,7 мільйона гривень. Йшлося про облаштування пандусів, пішохідних доріжок, центрального сходового маршу.

На верхній частині площі пропонували також побудувати фонтан у вигляді годинника, скейт-майданчик і дитячу зону. Втім пізніше у стінах міськради виникла ідея провести архітектурний конкурс для того, щоб визначитися з зовнішнім виглядом об’єкта.

І цю закупівлю вартістю 26,7 мільйона гривень скасували