Інспектор отримав 6 років тюрми за наркотики в запорізькому СІЗО

Співробітник Запорізького слідчого ізолятора отримав 6 років позбавлення волі за спробу пронести наркотики на роботу. 

Про це повідомляється у відповідному вироку Жовтневого районного суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, молодший інспектор Запорізького слідчого ізолятора у лютому 2020 року спробував пронести на територію установи наркотики.

Втім зробити це непомітно в нього не вийшло. Під час поверхового огляду на контрольно-пропускному пункті в нього виявили заборонені речовини (32 грами канабісу та майже грам метадону). Чергові повідомили про інцидент у Державне бюро розслідувань.

Згодом на прохання слідчого молодший інспектор добровільно видав два корпуси від шприців та полімерний зіп-пакет з шістьма згортками наркотиків. Інспектор пояснив, що хотів їх передати ув’язненим.

З огляду на це, правоохоронці відкрили відповідне кримінальне провадження щодо зберігання наркотиків з метою збуту (ч.2. ст. 307 Кримінального кодексу України). Згодом до суду надійшов відповідний обвинувальний акт.

У судовому засіданні молодший інспектор змінив покази та провину не визнав. Пояснив, що у день затримання на бесідці перед входом до приміщення СІЗО побачив пакунок. Припустив, що пакунок забув хтось із працівників слідчого ізолятора, тому кинув його до свого пакету, щоб знайти господаря та повернути загублене.

Коли пакет виявили у кімнаті догляду, один з чергових запропонував йому визнати провину, оскільки їм потрібен був показник. Цей черговий також запевнив, що за злочин можлива дисциплінарна відповідальність і краще зізнатися, бо його звільнять з роботи. 

Що саме було у пакеті та хто його залишив на лавці, обвинувачений не знав, наміру проносити заборонені предмети до СІЗО не мав. 

Проте суд зрештою визнав молодшого інспектора винуватим. Він отримав шість років позбавлення волі з конфіскацією усього майна (окрім житла). Також його позбавили звання. 

Доказом провини інспектора стали, зокрема, покази свідків (чергових СІЗО) та понятих, протокол огляду місця події, висновок експерта про наркотики. 

Чергові розповіли, що обвинувачений спочатку вказав, що не знає про вміст пакунку – нібито його збирала дружина. Пізніше зізнався, що на прохання мав передати наркотики до однієї з камер. 

Стосовно версії про пакунок як знахідку у бесідці, то працівники СІЗО періодично перевіряють прилеглу територію і жодних предметів там не знаходили. Стосовно твердження обвинуваченого про тиск чергових, то поняті вказували, що слідча дія проходила спокійно, ніяких зауважень обвинувачений не висловлював.

Відповідно до інформації з сайту Судової влади України, обвинуваченим у цій справі вказується Артем Шевелев

Він одружений та має на утриманні двох неповнолітніх дітей.