У Запорізькій області назвали найпоширеніші професійні захворювання

Минулого року у Запорізькій області знизилася кількість професійних захворювань – до 91 випадку. 2020 року таких випадків офіційно було 112. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Загалом Фонд соціального страхування зареєстрував 2921 випадок професійного захворювання в Україні впродовж 2021 року. 

Кількість встановлених профзахворювань по Україні збільшилася на 701 (31,6%) випадок порівняно з 2020 роком. 

Найбільша кількість професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській (1119 випадків), Львівській (687) і Донецькій (618) областях. Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання у цих областях, складає 83% від загальної кількості потерпілих по Україні.

Найчастішими захворюваннями серед працівників є хвороби органів дихання, опорно-рухового апарату та слуху.

Варто зазначити, у випадку діагностування професійного захворювання (часткової або повної втрати працездатності), застраховані особи отримують від Фонду соцтрахування щомісячні виплати

Крім того, Фонд надає допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого.

Потерпілі на виробництві також мають право на лікування за рахунок Фонду соцстрахування, зокрема й на оперативні втручання. 

Також Фонд соцстрахування має забезпечити такого потерпілого ліками – до відновлення працездатності, окрім цього – подальшу медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування тощо.