Запорізькі перевізники натякають на проїзд за 17 гривень

Запорізькі перевізники пропонують владі встановити вартість проїзду в межах 14-17 гривень. Місцеві посадовці поки зупинилися на меншій ціні. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міськради. 

Так, нещодавно у Запорізькій міській раді відбувся круглий стіл, на якому влада обговорила з перевізниками можливе збільшення вартості проїзду.

За словами заступника начальника Управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Олександра Кухарєва, перевізники розрахували на різних маршрутах вартість проїзду в діапазоні від 14 до 17 гривень. На деяких маршрутах вартість ще більша

Втім, після обговорень посадовці міськради вирахували середній тариф – 12-13 гривень. Відповідно 12 гривень – проїзд містом, а 13 гривень – з Хортицького району, оскільки там пасажири їдуть майже до кінцевої зупинки і пасажиропотік менше. 

Також влада підкреслює, що нині автоперевізники випускають на маршрути міста 670 машин, а планово їх має бути 840. Тобто вже є відтік транспорту та водіїв. 

Підвищення вартості проїзду дозволить попередити масове звільнення водіїв.

Варто зазначити, у місті нині працює 22 перевізники та комунальне підприємство «Запоріжелектротранс».

Комунальники випускають на лінії 35 тролейбусів, 48 трамваїв і 89 автобусів. Але цього недостатньо для повного забезпечення перевезень містом. 

За словами директора з фінансово-економічних питань КП “Запоріжелектротранс” Володимира Сухачова, у місті зараз передбачено декілька програм з розвитку громадського транспорту.

Перша програма з Європейським інвестиційним банком, відповідно до якої планується закуповувати близько 20 електробусів. Також опрацьовується ідея закупівлі електробусів меншого розміру або ж тролейбусів. Стосовно цієї програми нині тривають перемовини. 

Другий проєкт – це гранти в межах Кіотскього протоколу. Згідно з цією програмою заплановано придбання 8 електробусів великої місткості. Зараз проходить тендер. 

Ще один проєкт – це фінансова компанія “IFC”, у співпраці з якою місто планує закупити 20 тролейбусів з автономним ходом.

Нагадаємо, раніше міська влада повідомляла про можливе закриття 14 маршрутів нібито через низький тариф на проїзд.