У Мелітополі четвертий рік розслідують купівлю житла для сиріт за завищеними цінами

Мелітопольській поліції продовжили строк розслідування справи про закупівлю квартир для дітей-сиріт за завищеними цінами. Йдеться про придбання житла на 8,2 мільйона гривень.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Згідно з матеріалами справи, Управління комунальної власності Мелітопольської міськради наприкінці 2017 року придбало 12 однокімнатних квартир для дітей-сиріт та два приміщення для розташування прийомних сімей (дві 9-ти кімнатні квартири).  

Загальна вартість придбаного житла склала 8,2 мільйона гривень.

Втім 25 жовтня 2018 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження стосовно зловживання владою або службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК)  і почали перевіряти цю закупівлю. 

На думку поліції вартість нерухомості могли завищити (ймовірна сума завищення в ухвалі не вказувалася).  

Поліцейські надалі допитали забудовника, низку посадовців міськради та мешканців вказаних квартир. Також призначили експертизу – для встановлення ринкової вартості придбаного житла. 

Зрештою 29 грудня 2018 року слідчі закрили цю справу, навіть не дочекавшись результатів експертизи. Підстава для закриття –  відсутність складу злочину. Втім через 8 місяців цю справу поновила Мелітопольська місцева прокуратура. 

Але це було не єдине закриття справи. Повторно її поліція закрила у листопаді 2020 року – знову призначивши експертизу і не дочекавшись результатів. 

Через декілька місяців розслідування знову поновили (причини закриття та поновлення провадження цього разу не вказувалися). 

Після поновлення справи, слідчим надійшла відповідь експертів, що провести дослідження вони можуть лише в першому півріччі 2022 року.

Оскільки ж строк розслідування справи нині закінчується, слідчі звернулися до суду для його продовження на рік.  Суд це клопотання задовольнив

Варто додати, майже все житло, окрім однієї однокімнатної квартири, міськрада купувала в новобудовах у Мелітополі – за адресами провулок Бадигіна, буд. 1/1 та провулок Бадигіна, буд 1/2. Забудовником і продавцем цього житла виступило ПП  “Фокарді”. 

У Мелітополі є відомий забудовник з таким прізвищем – Олексій Фокарді. У 2015 році він балотувався до Мелітопольської міськради – від “Блоку Петра Порошенка”. У одному партійному списку з ним тоді були Сергій Мінько (минулий мер Мелітополя) та Іван Федоров (нинішній мер Мелітополя). 

Читайте також: ДБР продовжує розслідувати 700 тисяч хабаря приморського прокурора  

Наші новини в Телеграм: https://t.me/zr_info