Начальниця приморської податкової уникла штрафу за невчасно задекларовану квартиру

Начальниця Приморської податкової інспекції уникла штрафу за невчасну подачу декларації про отримання частки квартири.

Про це повідомляється у постанові Приморського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, начальниця Приморської державної податкової інспекції невчасно повідомила Нацагентство з питань запобігання корупції про отримання у власність частки (½) квартири площею  74,5 кв.м. 

Цю частку вартістю 129 тисяч гривень податківиця отримала 11 березня 2021 року. Вона провела обмін нерухомості з іншим громадянином без доплати. 

Інформацію про цей обмін до НАЗК вона мала подати до 22 березня, проте подала лише 26 липня. З огляду на це працівники НАЗК склали протокол про відповідне правопорушення (стаття 172-6: порушення вимог фінансового контролю) і надіслали його до суду.

У судовому засіданні податківиця провину не визнала, просила провадження закрити через закінчення строків притягнення до відповідальності. Також вказала, що не змогла подати декларацію вчасно через збої в роботі сайту НАЗК. 

Зрештою суд визнав її винною. Доводи про збої не взяли до уваги, оскільки технічних несправностей та перебоїв у роботі реєстру, які б завадили поданню документів у період з 11.03.2021 по 22.03.2021 не зафіксовано.

Проте суд закрив провадження, оскільки дійсно у справі вже закінчилися строки притягнення до відповідальності.

Так, відповідальним особам стало відомо про вчинення правопорушення 2 червня. Накласти ж адміністративне стягнення можна впродовж 6 місяців з дня виявлення правопорушення. Тобто до 2 грудня 2021 року.

Справа ж про правопорушення розглядалася 9 грудня 2021 року, тобто правоохоронці запізнилися на тиждень.

На сайті Судової влади фігурантом цієї справи вказується Юлія Македонська.