Директора бердянської школи підозрюють у вимаганні 30 тисяч – обіцяв припинити цькування учня 

Бердянська поліція розслідує вимагання директором школи 33 тисяч гривень хабаря. За ці гроші керівник пообіцяв вплинути на вчителів, які принижували одного з учнів. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, директор бердянської школи №2 у жовтні минулого року зателефонував батькові одного з учнів і запропонував зустрітись. Під час зустрічі він повідомив батьку, що школі потрібні гроші на встановлення вікон. Батько погодився частково допомогти. Загальна сума допомоги тоді не обговорювалася. 

Проте вже у грудні син почав скаржитися батьку на погане ставлення вчителів: ті кепкували з нього, принижували та намагалися вивести на конфлікт.

Після цього батько прийшов до директора та почав з’ясовувати причину такого ставлення. 

Під час бесіди директор повідомив, що може повпливати на поведінку вчителів в обмін на 33 тисячі гривень

Батько передав згодом директору 10 тисяч гривень. Тоді директор запевнив, що якщо чоловік не принесе повну суму, тиск вчителів на дитину продовжиться. Ба більше – ініціюють відрахування сина з навчального закладу.

Після цього батько звернувся до поліції

У лютому директор отримав решту грошей (20 тисяч гривень), після чого освітянина затримали та повідомили про підозру. Його дії кваліфікували як вимагання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Згодом слідчі звернулися до суду з клопотанням про взяття під варту директора. 

Правоохоронці вказували, що підозрюваний може переховуватись від правосуддя, знищити важливі для слідства документи, впливати на свідків та потерпілого. 

Зрештою суд відмовив у цьому клопотанні. Вказував, що підозрюваний має високу ділову репутацію серед колективу та учнів школи. Також постійне місце роботи, стійкі соціальні зв’язки, родину, раніше не судимий.

На думку суду достатнім запобіжним заходом для директора буде особисте зобов`язання (прибувати до слідчого за першою вимогою, не відлучатися з місця проживання без дозволу, утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими). Строк такого зобов`язання – 2 місяці.

На сайті Судової влади України підозрюваним у цій справі вказується Юрій Клименченко.

Відповідно до інформації ЗМІ, він пропрацював у 2-ій школі 22 роки вчителем праці та математики. Також 12 років він був директором школи №9. На місцевих виборах 2020 року він балотувався до Бердянської міськради від партії “Сила і честь”.

У день обрання запобіжного заходу, біля будівлі суду зібралися вчителі та учні школи, також депутати – на підтримку Клименченка. 

Додаткова інформація: 

В ухвалі окремо вказувалося, що підозрюваний працював директором школи №2 з лютого 2021 року.

У 2018 році у школі (за програмою німецької компанії) зробили капітальний ремонт в усіх учбових класах, туалетах, їдальні та інших приміщеннях. Також за цією програмою встановили металопластикові вікна та двері.

У жовтні 2021 року на другому поверсі школи перепланували хол. З нього зробили кабінети для учнів початкових класів.

Потерпілий у цій справі замовив для кабінетів 2 вхідні металопластикові двері та 8 метало-пластикових вікон. Їх одразу ж встановили. Після цього директор нібито почав вимагати з нього гроші.