Запоріжцям розповіли про бустерну дозу та можливі реакції на вакцину

Наразі в Україні триває хвиля бустерного щеплення від ковіду. Бустерна доза вводиться після повного курсу щеплення через 6-9 місяців – для посилення вже наявного імунітету.

Про це йдеться на сайті Запорізької облдержадміністрації.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати щеплення.

Цей сертифікат можна буде згенерувати в “Дії”, орієнтовно наприкінці січня 2022 року. А до того часу буде чинним сертифікат про попереднє щеплення.

Водночас посадовці зазначили, що після введення вакцини від коронавірусу можливі певні реакції організму. Це означає, що тіло вибудовує захист.

Йдеться про почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції. Також можлива лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м’язах чи суглобах, біль у животі.

Серед реакцій також можна спостерігати збільшені лімфатичні вузли, нудоту, втомлюваність, безсоння, а також запаморочення.

У Департаменті охорони здоров’я Запорізької ОДА стверджують, що ці реакції є нормальними та минають через кілька днів після вакцинації. Однак, якщо ви відчуваєте дискомфорт, краще звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Слід зауважити, що до лікаря потрібно звертатися, якщо виникли наступні симптоми: судоми, втрата свідомості, блювання, висип на тілі, сильний біль, температура понад 38 C, сплутаність мови.