На реконструкцію запорізького парку виділять ще майже 30 мільйонів

Районна адміністрація Запорізької міськради у Шевченківському району планує замовити роботи з реконструкції парку ім. Т.Г. Шевченка. Очікувана вартість робіт – 29,1 мільйона гривень.

Про це повідомляється в системі закупівель “Прозоро”.

Райадміністрація хоче облаштувати скейт-парк та дитячий майданчик. Також оновити тротуари, озеленити територію (висадити кущі та дерева), провести освітлення та водопостачання.

Роботи планують виконати до кінця року. 

Нині тендер на етапі подання пропозицій учасниками. Аукціон з вибору переможця планують провести 9 березня

Парк ім. Шевченка знаходиться поруч зі Свято-Андріївським собором (між проспектом Моторобудівників та вулицею Круговою).

Цей парк до кінця 2019 року знаходився на балансі “Мотор Січі”, яке мало за ним доглядати. Потім підприємство відмовилось від такої “соціальної функції” і передало зелену зону на утримання місту.

Коли парк передавали громаді Запоріжжя, в ньому обліковувалось приблизно 500 дерев, чагарники, декілька десятків урн та стільки ж лавочок і невеликий дитячий майданчик (три гойдалки і сходи).

Запорізька міська рада згодом запланувала тут реконструкцію і навіть провела відповідний тендер. Наприкінці 2020 року закупівлю вартістю 18,9 мільйона гривень виграло ТОВ “Співдружність Авіа Буд”, співвласницею якого раніше вказувалась Олена Богуслаєва, дружина президента АТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва

За гроші з бюджету фірма мала до кінця 2021 року збудувати роллердром (скейт-парк), облаштувати дитячий майданчик, провести зовнішні мережі електроосвітлення. Також виконати роботи з озеленення (посів газону, висадження дерев та кущів), встановити автоматичний полив, обрізати дерева.

Втім наприкінці 2021 року сторони затвердили новий графік робіт. Згідно з останніми змінами, у 2021 році фірма мала отримати 1 млн грн, а у 2022 – 17,9 млн грн. І виконати відповідний обсяг робіт.

Восени минулого року журналіст “Запорізького проєкту розслідувань” побував на місці реконструкції цього парку. Тоді там лише встановили будівельний паркан, за яким жодних робіт не проводили.

Навколо паркану була занедбана територія та старий дитячий майданчик, який розділяв сусідство з рештками розпиляного дерева, купами землі та листя.

Затримку у роботі пояснював голова Шевченківської райадміністрації Федір Маєр. За його словами, місту передали лише частину парку (3,4 га з загальної площі 5,2 га). Ця територія  входить до природно-заповідного фонду і до впорядкування земельних питань виконувати роботи тут неможливо.