Запорізькі силовики 5 років розслідували розтрату мільйона – тепер справу закрили через давність 

Два колишні чиновники Запорізької ОДА уникли кримінальної відповідальності за підозрою у безпідставному погоджені робіт на 1 мільйон гривень.

Про це повідомляється в ухвалі Орджонікідзевський районного суду.

Згідно з матеріалами справи, Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації у 2016 році замовив ТОВ “Мультипоінт” реконструкцію центральних очисних споруд КП “Водоканал” Мелітопольської міської ради вартістю 14 млн грн.

Роботи мали виконати до кінця року.

Протягом вересня-грудня 2016 року фірма отримала 11,4 млн грн.

Однак силовики почали перевірку вказаних робіт за відповідним кримінальним провадженням щодо службової недбалості (ст. 367 Кримінального кодексу України) та згодом провели судову будівельно-технічну експертизу

Експертиза показала різницю між роботам на папері та фактично виконаними роботами – 1 млн грн.

Слідчі стверджували, що чиновники ОДА не оглядали та не оцінювали результати виконаних робіт, але підтвердили у документах їх повноту та якість.

З огляду на це, слідчі згодом оголосили підозру головному спеціалісту відділу підготовки виробництва, технагляду Управління капітального будівництва Запорізької ОДА, а також заступнику начальника Управління капітального будівництва Запорізької ОДА.

У червні 2021 року слідчі передали до суду відповідний обвинувальний акт, де справа розглядалася донедавна. 

Нещодавно ж захисники обвинувачених звернулися до суду з клопотанням про закриття кримінального провадження – через закінчення строків давності притягнення до відповідальності. 

Суд зазначив, що злочин вчинили у грудні 2016 року. Водночас злочин відноситься до нетяжких, а в редакції на день скоєння був злочином середньої тяжкості.

Тож, враховуючи, що з дня вчинення злочину минуло більше п’яти років, у справі дійсно закінчилися строки притягнення до відповідальності. Як наслідок – суд звільнив обвинувачених від кримінальної відповідальності, а справу – закрив

Згідно з інформацією на порталі Судової влади України, обвинуваченими у цій справі вказувалися В`ячеслав Кузнецов (головний спеціаліст) та Андрій Гафаров (заступник начальника). Гафаров подава декларацію перед звільненням з Запорізької ОДА у січні 2022 року, Кузнецов – у січні 2020 року. 

Окремо в суді слухається справа щодо Сергія Чекмарьова – колишнього директора ТОВ “Мультипоінт”. Йдеться про службове підроблення і привласнення грошей через зловживання службовим становищем (ст. 366 та ст. 191 ККУ).  Наступне засідання у справі призначили на 15 березня

Варто додати, Департамент капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації у 2019 році також стягував з ТОВ “Мультипоінт” 3,5 млн грн переплати за вказаним тендером.

Читайте також: НАЗК перевірить декларацію генерала-прикордонника

Наші новини в Телеграм: https://t.me/zr_info