Суд збільшує плату за землю для заправки ексмера Бердянська 

Бердянська міськрада через суд збільшує плату за землю для ТОВ “Виробничо-торгівельна фірма “Алекс і К”. 

Про це повідомляється у відповідному рішенні Господарського суду Запорізької області.

Згідно з матеріалами справи, Бердянська міська рада наприкінці 2014 року передала ТОВ “ВТФ“Алекс і К” в оренду земельну ділянку на вул. Ярослава Мудрого, 1-е для розміщення газової заправки (автомобільної газонаповнювальної компресорної станції).

Площа ділянки склала 0,54 га (2310400000:10:006:0084), а термін оренди – до 2064 року. 

Нормативну оцінку ділянки тоді визначили на рівні 2,5 мільйона гривень. А плату за оренду – 8% від нормативної грошової оцінки ділянки. 

Влітку 2020 року міська рада встановила нові розміри орендної плати за земельні ділянки (певних категорій) – 10% від нормативної грошової оцінки. 

Відповідно ж до нової інформації Держгеокадастру, нормативна вартість переданої “ВТФ “Алекс і К” ділянки складає вже 5,2 мільйона гривень

З огляду на це, міськрада надіслала “ВТФ “Алекс і К” пропозицію щодо внесення змін у договір з примірниками додаткової угоди. Однак відповіді посадовці міськради не отримали, примірник додаткової угоди фірма не підписала.  

Тож, Бердянська міська рада звернулася до суду – для зобов’язання фірми внести зміни у договір оренди землі. 

Суд цей позов задовольнив. Вказував, що зміна розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки є обов’язковою підставою для перегляду розміру орендної плати.

Міськрада ж розрахувала розмір орендної плати на базі нормативної грошової оцінки, вказаної у витязі Держгеокадастру.

Тож нормативна грошова оцінка ділянки має бути прописана у договорі на рівні 5,2 мільйона гривень, а річна орендна плата складати 10% від цієї суми. 

Власниками ТОВ “Виробничо-торгівельна фірма “Алекс і К” є Олексій Бакай, а також його син Дмитро. 

Олексій Бакай нині голова Бердянської райдержадміністрації. Раніше він неодноразово був депутатом Бердянської міської та Запорізької обласної рад. Також два рази був міським головою Бердянська.

У декларації від лютого 2021 року Олексій Бакай вказував 1 мільйон гривень доходу від підприємницької діяльності, також 1 мільйон гривень та 100 тисяч євро готівки. Окрім цього – зазначалася низка земельних ділянок, фірм, машина та три квартири.

Читайте також: Обласні комунальники відсудили у фірми гроші за порожні талони на бензин

Наші новини в Телеграм: https://t.me/zr_info