Біля запорізьких багатоповерхівок хочуть побудувати заправку

На сайті Запорізької міськради оприлюднили проєкт рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки на вул. Українській. Там хочуть збудувати автозаправний комплекс з мийкою та автосалоном. 

Про це йдеться у проєкті рішення міськради (№ 62/4). 

Йдеться про земельну ділянку площею 0,98 га на перетині вулиці Української та Набережної. 

З 2008 року вказана ділянка перебуває в оренді у ТОВ “Піонер Девелопмент”. 

Початково фірмі передавали землю з цільовим призначенням – “для розташування багатофункціонального житлового комплексу”. Строк оренди ділянки склав 49 років – до 2057 року. 

Втім навесні 2019 року ТОВ “Піонер Девелопмент” звернулося до міськради для отримання згоди на розроблення детального плану території в районі вул. Української, 29.

Розробляти детальний план почали, щоб обгрунтувати будівництво на вказаній ділянці автозаправної станції та автосалону замість багатоповерхівки.

Зрештою, у міськраді погодилися, що будівництво на вказаній території заправки не суперечить Генеральному плану міста. У вересні 2021 року міськрада затвердила (№ 39) розроблений детальний план, згодом його оприлюднили:

Згідно з документом, на ділянці запланували АЗС та пункт сервісного обслуговування. Також там розташовуватиметься автосалон (з мийкою та об’єктами громадського харчування) і стоянки для тимчасового зберігання транспорту. Окремо на ділянці передбачили будівлю “для обслуговування та експлуатації житлового фонду”. 

Нарикінці ж 2021 року ТОВ “Піонер Девелопмент” звернулося до міськради й отримало дозвіл (рішення 97/91) на розробку документації для зміни цільового призначення самої ділянки. Зокрема, з земель для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку на землю для розташування вказаного автозаправного комплексу. 

Нині на розгляд сесії міськради винесли проєкт рішення про погодження цієї зміни цільового призначення землі. Найближча сесія відбудеться 23 лютого. 

Фактично ж будівництво АЗС погодили впритул до житлової забудови – біля будинків по вул. Українська, 29 та вул. Українська, 31.

 

ТОВ “Піонер Девелопмент” заснували у 2007 році. Відповідно до даних системи YouControl, на той час фірма належала ТОВ “Компанія Ейнтрівуд Інвестментс Лімітед” та  ТОВ “Компанія Фрейзгейт Холдінгз Лімітед”. Обидві фірми вказував у своїх деклараціях Володимир Кальцев, нині народний депутат України від “ОП-ЗЖ”.

Зараз фірмою “Піонер Девелопмент” володіють ТОВ “Укрхолдингінвест” та ТОВ “Інтерпромхолдинг”, кінцевим бенефіціарним власником вказаний Віталій Антонов. Це власник мережі заправок ОККО, він входить до списку найбагатших українців.

Щодо будівництва у Запоріжжі окремо слід додати: наприкінці 2021 року ТОВ “Піонер Девелопмент” також зверталося до міськради, щоб отримати згоду на внесення змін до вже розробленого детального плану вказаної території. Прохання обгрунтували тим, що “виникла необхідність” розміщення на орендованій ділянці багатоповерхового житлового будинку. 

Також варто додати, прокуратура у 2019 році зверталася до суду, щоб повернути вказану ділянку громаді Запоріжжя, бо вона надто довго не використовувалася за призначенням. Втім суд залишив цей позов без розгляду, бо прокурори не надали необхідні документи по справі, а також доказів про сплату судового збору.

Читайте також: Суд збільшує плату за землю для заправки ексмера Бердянська

Наші новини в Телеграм: https://t.me/zr_info