Запорізька область пасе задніх у щеплені дітей від поліомієліту 

Міністерство охорони здоров’я України відзвітувало, що планує продовжити кампанію зі щеплення проти поліомієліту щонайменше на два тижні. Через низькі темпи вакцинації. 

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, перший етап вакцинальної кампанії від поліомієліту розпочався 1 лютого цього року. Упродовж трьох тижнів планували щепити 144 тисяч дітей. Але станом на 18 лютого щеплення отримали усього 40 026 дітей – це майже 28% від запланованої кількості.

Так, найвищі показники охоплення щепленнями в Дніпропетровській (92%), Кіровоградській (42%), Вінницькій (41%) та Луганській (41%) областях. 

Найнижчі – у Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%), Сумській (22%), Запорізькій (22%) та Львівській (19%) областях. 

Головний санлікар України Ігор Кузін зазначив, що є низка додаткових факторів, які впливають на ефективність цієї кампанії: велика кількість неохочих до вакцинації; значне навантаження на медичну систему через COVID-19; деякі неточності в мікроплануванні на попередньому етапі тощо.

Варто додати, перший етап вакцинації передбачає щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень.

Другий етап – щеплення оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря.

Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у випадку потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Рішення про початок другого етапу має бути прийняте лише після успішного завершення першого етапу кампанії.

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту розпочали у відповідь на повернення вірусу в Україну.