Нацбанк заборонив роботу російських банків в Україні

Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації

Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Йдеться про “Міжнародний резервний банк“, який на 100% належить ПАТ “Сбєрбанк Росії”. Також серед списку “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” (ПАТ “Промінвестбанк”), який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку “ВЕБ.РФ”.

Російська Федерація, яку визнано державою-агресором, є акціонером та власником 50 % статутного капіталу ПАТ “Сбєрбанк Росії” (Sberbank of Russia) та 100% статутного капіталу Державної корпорації розвитку “ВЕБ.РФ”.

Отже, їхні українські дочірні банки перебувають під опосередкованим контролем Росії та її керівництва.

“Коли наша армія самовіддано і хоробро захищає кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб “дочки” державних банків країни-загарбника продовжували працювати в Україні й оперувати грошима українців”, – заявив Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

У 2017 році рішенням Ради національної безпеки та оборони на “Міжнародний резервний банк” (колишня назва АТ “СБЕРБАНК”) та ПАТ “Промінвестбанк” були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб, зокрема материнських структур.

Телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”: https://t.me/zr_info