Оперативна інформація про ситуацію в Мелітополі

“Усю ніч ми витратили на те, щоб відновити електропостачання у нашому місті. Вчора під час бойових дій в районі Токмака, Молочанська були зруйновані кабельні підстанції, які живлять, зокрема і Мелітополь”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про це повідомляється на його сторінці у Фейсбук.

Вночі вдалося переувімкнути, і за це подяка обленерго і Запорізької облдержадміністрації. Вже з ночі почали запускати живлення міста Мелітополь. На жаль, не вдалося увімкнути живлення швидко. Нині вже приблизно 70% міста вже з електрикою.

Паралельно починаємо запускати водопостачання. Сподіваюся, що сьогодні під вечір ми почнемо запускати теплопостачання.

Зараз знаходжуся на території Медмістечка, де наші лікарі надають медичну допомогу. Тут зараз найбільша проблема – це продукти харчування, оскільки в цілому у місті є з цим проблема. Тому намагаємося організувати ланцюжки з поставки продуктів.

Загалом у Медмістечку вже вирішили два питання: з електрикою та водопостачанням.

Складним залишається питання з водопостачання для діалізних хворих на базі 1 Міської лікарні. Але найближчим часом ми організуємо туди підвіз й буде вирішена ця проблема.

Два основні питання, які перед нашої командою зараз стоять:
1) Щоб у Мелітополі не трапилося гуманітарної кризи, нам необхідно організувати постачання продуктів та їх продаж.

Зокрема домовитися з продуктовими мережами – щоб вони відновили роботу. Також домовлятися з місцевими виробниками, щоб вони налагодили вуличний продаж.

2) Ще одне питання – це наша громадська безпека. Сьогодні у місті є мародерство. Тому сьогодні зранку в оперативному штабі ми обговорили це питання з колегами. Усіх мешканців міста, які готові вступити у патрулювання міста Мелітополя і захистити його від мародерів і від руйнування – я прошу усіх прийти сьогодні о 15:00 ДК Шевченка. Дружини будуть організовані для того, щоб ми зберегли наше місто від мародерів.

Також організуємо усі наші приватні охоронні агентства.

Окремо Іван Федоров зазначив, зараз також треба привести до ладу виконком міської ради – для того, щоб ми могли якось керувати містом. Наскільки це можливо на сьогодні.

Ще одне. У всій області нині ввели комендантську годину, який також ввели у Мелітополі. Є невеликі особливості у Мелітополі: з настанням темряви, з 18:00 до 6:00 ранку, – утриматися від пересування по Мелітополю без особливої необхідності.

Для збереження вашої безпеки – прошу утриматися від поїздок під час темряви. Я сподіваюся сьогодні нам вдасться увімкнути вуличне освітлення і ми зможемо таким чином зберегти безпеку. Громадські дружини теж допоможуть зберегти громадську безпеку. І тоді нам вдасться стабілізувати безпеку.

Ввечері планую вийти на зв’язок і повідомити про роботу комунальних служб.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info