У Мелітополі організували групи від мародерів та намагаються налагодити комуналку

“Сьогодні наші мешканці будуть забезпечувати громадський порядок, патрулювати від мародерів. Ми розраховуємо, що це буде приблизно 150 людей. Це організовані групи по 3-5 чоловік. Вони розбилися по районах. Сьогодні спробуємо як це буде працювати”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про це повідомляється на його сторінці у Фейсбук.

Завтра проведемо організаційну нараду, щоб у випадку необхідності, внести коригування. І вберегти наше місто від вандалізму і мародерства.

Також досягнута домовленість з деякими продуктовими магазинами, що з завтрашнього дня вони зможуть регламентно, системно працювати. Ми зобов’язані їм забезпечити охорону. Вони відкриються тільки у випадку наявності охорони. Не дивлячись на те, що велика кількість магазинів на сьогодні вже пограбовані.

Тим не менш, я думаю вже завтра до обіду ми зможемо надати список магазинів.

Також спробуємо організувати роботу і з аптеками. Щоб аптеки так само завтра почали працювати.

Стосовно комунальних служб. То електроенергія відновлена у приблизно 85% жителів. Уже в більшості з’явилася вода. Остаточно водопостачання ми розраховуємо забезпечити до 9:00 ранку.

Проблема полягає в тому, що наповнюються резервувари з нашого Новофіліпівського водоводу.

Стосовно тепла. Тепло вже подають до квартир. До більшості квартир. Єдиний район, в якому у нас на сьогодні є проблеми – це наше авіамістечко. Там поки є проблема з усіма згаданими службами. Я розраховую що завтра нашим комунальним службам вдасться отримати доступ до всіх його комунікацій. І почати налагоджування наших комунальних служб безпосередньо у авіамістечку.

Так само від сьогодні ми відкрили бювет на вул. Олександра Невського, щоб мешканці Мелітополя могли приїхати і набрати воду.

Так само перевели переговори з нашими заправками. На деяких з них вже немає залишків бензину і завтра будемо домовлятися на цю тему. На деяких ще є залишки бензину. Якщо ми зможемо забезпечити безпеку їх функціонування, вони зможуть почати продавати бензин.

Але з організацією безпеки є складнощі. Подивимося як пройдуть сьогодні наша ніч у частині організації наших активних мешканців міста у захисті від мародерства.

Стосовно Інтернету та мобільного зв’язку. Мобільний зв’язок працює в приблизно 30% місто, це про Київстар. Зараз ми на зв’язку з Київстаром. Є складнощі з їх трьома основними вишками. Поки що ми не можемо знайти інженерів, які можуть організувати цю роботу. Виходимо з ними на зв’язок, сподіваюся завтра нам вдасться повністю відновити Київстар.

Стосовно Інтернету, то не усі провайдери працюють. Зокрема не працює Медіана, оскільки їх ключові станції знаходяться на території вежі, яка також з обмеженим доступом зараз.

Уже сьогодні туди поїхали інженери, отримали доступ. І завтра будемо намагатися відновити інтернет Медіана, який у великої кількості користувачів.

Ще раз звертаюся до всіх. У темну пору доби прошу для безпеки не виходити з дому.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info