Мер Мелітополя – електрика, опалення, вода є у 90% міста

“Сьогодні поновив свою роботу наш штаб з надання допомоги. Він зосереджений у ДК Шевченка. Його основна задача – це розселення усіх, у кого повністю знищення будинки. Сьогодні таким чином ми змогли заселити сім’ю з Семенівки, у якої зруйнований будинок. І завтра ми цю роботу продовжимо”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Також завдання цього штабу – він буде приймати гуманітарну допомогу, яку готові надати містяни. І одразу розподіляти між людьми, які її потребують. Штаб буде функціонувати з 8:00 до 18:00 кожного дня.

Також я хочу подякувати нашим підприємцям, які сьогодні почали на наметах “Мелітопольської черешні” безкоштовно роздавати містянам фрукти.

Є потреба у забезпеченні харчування медиків та соціальних працівників. Також тих людей, які сьогодні прикуті до ліжка вдома.

Тому якщо у вас є можливість чимось допомогти: продуктовими наборами, побутовою хімією – це все приймають на території ДК Шевченка нашими соціальними робітниками.

Стосовно комунальних питань. На сьогодні ми добре просунулися. Більш ніж у 95% поновлено електропостачання. У всього міста зараз є вода. У 95% міста є опалення.

Суттєво ми сьогодні просунулися у авіамістечку. Там з’явилася електрика. Сьогодні ми з нашими співробітниками змогли виїхати на котельну, яка забезпечує тепло і я сподіваюся, що завтра нам вдасться поновити опалення на території Військового містечка. Така ж ситуація з водою, сподіваюся завтра поновимо.

Сьогодні силами інженерами мобільного зв’язку нам вдалося майже повністю поновити покриття Київстару, вже частково працює Лайф та МТС. Сподіваюся завтра так само поновимо покриття.

Сьогодні з інженерами Медіани вдалося дістатися до їх розподільного щита, який був зруйнований, і зараз ведуться поновлювальні роботи. Сподіваюся, що в найближчий час вони закінчяться.

Так само хочу зазначити, що низка підприємств сьогодні вийшли з ініціативою роздати продуктові набори. Я вдячний Хлібокомбінату, який вийшов з такою ініціативою і готовий безкоштовно постачати хліб. Торговій марці “Хлібороб”, яка також готова передавати хліб тим, хто в цьому потребує.

Що стосується охорони правопорядку. Більше 300 людей готові допомагати в організації правопорядку. Вона буде розділена на дві частини і буде працювати і вдень і вночі.

Вдень вона буде більше зосереджена на охороні торгових точок. Вночі і торгові точки і охорона громадської безпеки, так як мародерство нині – це одна з найважливіших проблем. І поки чітко ми не можемо локалізувати цю проблему.

Сьогодні ми опубікували список аптек та магазинів, що працюють. Усі мають чітко розуміти, що потрібно закупати речі тільки при особливій потребі. Бо сьогодні не вирішене основне питання – стосовно поставки продуктів та медикаментів.

Також є чітка умова з боку власників магазинів – якщо вони будуть зруйновані мародерами, то вони зачиняться у цей же день.

Сьогодні нашим силам правопорядку поставлена завдання – показувати публічно обличчя мародерів.

Усі мають розуміти, що попереду для нас – це відбудова міста і повертати йому попередній вигляд.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info