Основні фейки щодо війни у Енергодарі

П’ятий день українського спротиву окупантам. Ми зібрали для вас основні фейки та інфовкиди відносно Енергодара, які ширяться задля того, щоб посіяти паніку у суспільстві.

Про це повідомляється у його телеграм-каналі.

Далі перелік фейків.

Фейк №1. Енергодар ніхто і ніщо не захищає.
Енергодар готовий у разі чого зустріти окупантів та відправити туди ж, куди пішов «русский военный корабль». Перепрошуємо, але в умовах військового часу говорити конкретно, хто і за що відповідає, хто і де знаходиться, хто і як захищає – ми просто не маємо права.

Фейк №2. Навколо Енергодара всюди російські війська, які у разі потреби зайдуть у місто. Так, неодноразово вони наближалися до міста. Але знову відходили. Ситуація весь час змінюється. Моніторинг ведеться.
По-перше, читайте вище, куди підуть у разі чого російські війська. По-друге, вночі від цих військ під Василівкою майже нічого не лишилося. Слава Збройним силам України!

Фейк №3. По Енергодару безперешкодно гуляють диверсанти і мародери.
Вчора біля міста були помічені невеликі групи ДРГ. Однак з ними проведена «необхідна робота». Вночі місто посилено патрулюється, усі виявлені мітки, маячки – знищуються, а мародери відповідатимуть за законами військового часу. Нагадуємо: якщо ви бачите підозрілих людей, підозрілі предмети або мітки – телефонуйте: 095-537-25-78, 095-43-40-579, 099-002-02-52.

Провокації. У соціальних мережах в місцевих групах є чимало постів приблизно однакового характеру: «Яка ситуація в Василівці/ Дніпрорудному / на шляху до Запоріжжя», «Де купити бензин», «Як там наші?» – і подібні. Не виключаємо, що певну частину з них пишуть люди, які просто переживають за ситуацію в цілому. Однак чимало подібних питань ставиться з порожніх, фейкових акаунтів, і це теж частина розвідувальної роботи ворога. Ми усі дуже переживаємо за Україну, за наш район та місто, однак утримайтесь від поширення у соцмережах будь-якої інформації, яка може нашкодити нашим захисникам.

Порада: у будь-якій незрозумілій ситуації – довіряйте лише офіційним джерелам інформації, а не «сусідка брата точно бачила» та вірте у ЗСУ! Слава Україні!

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info