Голова Запорізької області розповів про оперативну воєнну ситуацію

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух розповів про оперативну ситуацію в області. Інформація про Василівку, Бердянськ, Мелітополь, Енергодар, Токмак. Окремо зазначив про факти мародерства.

Про це повідомляється у телеграм каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

У нас з’явилися перші факти мародерства. Ми обговорили це з військовими та поліцією. Я хочу всіх попередити: згідно з законами воєнного часу, мародери будуть розстрілюватися на місці. Команда відповідна надана всім, хто має на це право. Зараз не привід для того, щоб додатково додавати проблем і займатися індивідуальним порятунком. Ми можемо врятуватися тільки коли ми разом.

ВАСИЛІВКА

Зараз ідуть бої у Василівці.
Її бомблять з учорашнього дня, вже майже добу. Бомблять градами. Тож ситуація дуже складна і важка. Люди у сховищах, гадаю, переможемо, витримаємо.

БЕРДЯНСЬК

В місто зайшла росгвардія, окупанти розташувалася в будівлі місцевої ради.
Представники влади вийшли з цієї будівлі та розмістилася в іншому приміщенні, де організували роботу повністю всіх служб.

Служби працюють, Бердянськ на зв’язку.

Звичайно, наростають гуманітарні проблеми з нехваткою продуктів харчування.
В мережах магазинів завершуються запаси. Нехватка медичних засобів, нехватка кисню для хворих на ковід, що перебувають в лікарнях.

Проблеми є, але Бердянськ на зв’язку, українська влада контролює всю соціальну ситуацію.

ЗСУ знищили техніку окупантів на території Бердянського аеродрому ударом тактичного ракетного комплексу Точка-У.

МЕЛІТОПОЛЬ

В Мелітополі також влада є, але ситуація складна.

Деякі заклади не підконтрольні українській владі.
В них так само розміщені підрозділи росгвардії, які виконують завдання із захоплення влади та прийняття управлінських рішень в межах Мелітополя.

ЕНЕРГОДАР

Енергодар тримається.
Вчора, ви знаєте, там містяни зробили барикади та не дали можливості окупантам заїхати в місто.

Атомна станція працює, ситуація стабільна.
Є певні проблеми, які оперативно вирішуються.
Команда працює – вони молодці!

ТОКМАК

У Токмаку – дуже складна ситуація. Російська техніка їздить по полях, дорогах. Відбуваються бойові зіткнення. Вона проїжджає по містах, але у містах вона не зупиняється. Вони стоять у полі, або за містами – на фермах, у якихось лісах.

У Токмак вони вже заходили кілька разів. Кілька разів були бойові зіткнення у Токмаку. Є загиблі. Вже майже добу відімкнена електрика. З владою ми періодично виходимо на контакт.

Сформували РЕСівські підрозділи електриків. Вони ведуть відновлення лінії.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info