У Мелітополі окупанти зруйнували 31 будинок

Впродовж останніх 5 днів у Мелітополі зруйнували 31 будинок. Їх зруйнували під час бойових дій. Ці будинки зосереджені на півдні міста і в районі Нового Мелітополя.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці міського голови Мелітополя Івана Федорова.

“Сьогодні ми спробували видати будівельні матеріали, щоб сім’ї могли, на скільки це можливо, знаходитися у своїх будинках. Це ті сім’ї, які не хочуть звідси виїжджати.

Я вдячний за надані матеріали магазину “Епіцентр” і магазину “Фундамент”. Вони безкоштовно допомогли нашим мешканцям.

Я б хотів подякувати нашим мешканцям за соціальну допомогу, яку вони жертвують: продукти, речі.

Сьогодні більше 100 людей отримали допомогу через наш фонд підтримки, який організований на базі нашого Департаменту соціального захисту. Більше 100 самотніх людей отримали засоби першої необхідності, речі, продукти.

Від завтра ми почнемо надавати допомогу 200 жителям, які прикуті до ліжка.

Звертаюся до всіх, якщо у вас є можливість допомагати, то приходьте у ДК Шевченка,  перший поверх. Працюють з 8:30 до 17:00 наші групи, які з однієї сторони можуть консолідувати цю допомогу, а з іншої – роздати її всім нужденним людям.

У нічне патрулювання знову виходять мешканці Мелітополя. Я звертаюся до всіх водіїв, прошу використовувати транспортні засоби без тонування або зніміть тонування з лобового скла.

З сьогоднішнього ранку наші комунальні служби разом з обленерго та іншими інженерами, взялися за відновлення комунікацій Мелітопольського району. Сьогодні велика частина Мелітопольського району отримала електроенерію. Залишилося біля 10 сіл.

Завтра з 6 ранку ремонтні бригади приступають до відновлення електропостачання у цих селах. Я сподіваюся завтра нам вдасться відновити це постачання.

Ситуація з комунальними питанням у Мелітополі не повністю вирішена. У Авіамістечку ми, на жаль, не можемо відновити котельню і відповідно подати тепло. На сьогодні Авіамістечко має електрику, є вода. Але коли з’явиться тепло ми навіть відповісти не можемо, тому що у багатьох місцях перебиті магістралі тепломережі.

Будемо намагатися шукати пробоїни і оперативно їх лагодити. Скільки на це потрібно часу поки невідомо. Але сьогодні усі сили кинуті на відновлення цієї ділянки.

Продовжує марка “Мелітопольска черешня” роздавати на своїх торгових точках безкоштовно яблука для мешканців. Я сподіваюся відзавтра приєднається ще низка підприємств, які будуть безкоштовно роздавати групи продуктів.

Стосовно громадської безпеки, звертаюся до мешканців. Ми повинні інтегруватися далі. Бо наведення ладу на центральних вулицях – це одна річ, і якимось чином нам вдається налагоджувати там порядок.

Але ще одна річ – це порядок у наших дворах. Я звертаюся до всіх старших у домах, квартальних, будь ласка, контактуйте з нашими координаторами. Виходьте з ними на зв’язок. Активізуйте своїх мешканців. Давайте разом захистимо наше місто від мародерів. Давайте разом спробуємо організувати громадську безпеку. Це в наших спільних інтересах.

Усі ви бачите, що у боротьбі з мародерами включилися наші групи громадської безпеки і з ними ведуть себе доволі жорстко. Інших варіантів немає. Ті, хто псує наше майно, ті, хто краде у нас”.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info