Як боротися зі стресом під час війни

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України дав поради про боротьбу зі стресом під час війни. 

Про це йдеться на сайті Запорізької облдержадміністрації.

Психологи відзначають, що після 96 годин стресових умов починає накопичуватися втома нервової системи та частин мозку, що відповідають за реакції. При цьому може відчуватися легкий ступор, а також гальмує швидкість мислення.

Щоб впоратись зі стресом рекомендовано пити більше води – часто та маленькими ковтками, обмежувати вживання кави, енергетиків, міцного чаю. Навіть якщо немає апетиту, важливо вживати легкий бульйон, сухофрукти чи вівсянку. 

Рекомендовано робити періодично легку “руханку”: плавно покрутити головою, зробити легкі розтягуючі та дихальні вправи та самомасаж. 

Періодично переводьте погляд в різні сторони, закривайте долонями очі на кілька секунд, робіть щось руками для дрібної моторики, допоможе рукоділля чи перебирання круп.

Грайте з дітьми та тваринами, гладьте їх, обіймайтеся!

Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації надав контакти психотерапевтів, які можна скачати та переглянути за посиланням.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info