Мер Бердянська – у місті захопили будівлю прокуратури та колонію

“Сьогодні у нашому місті було відносно спокійно. Єдиний випадок автоматної стрільби було чутно у центрі нашого міста, в районі будівлі міської прокуратури”, – зазначив т.в.о. міського голови Бердянська Олександр Свидло.

Про це повідомляється на його сторінці у Фейсбук.

За нашою інформацією, ця будівля захоплена. Інформації щодо постраждалих на цей момент немає.

Одна з задач сьогодні – це поновити роботу Центрального ринку, бо запаси продуктових магазинів з кожним днем зменшуються.

Ми вирішили поновити роботу торговельних рядів на вулиці. Приміщення ринку найближчим часом відкривати не плануємо – через небезпечну ситуацію у місті.

Ми відкрили ринки не для збагачення деяких бердянців. Ми відкрили ринок для того, щоб була можливість купити продукти у мешканців сільської місцевості. І таким чином виручити один одного.

Тому адміністрація ринку має провести роботу з продавцями – щоб вони не користувалися складною ситуацією в країні і не підвищували ціни. Особливо на продукти першої необхідності: м’ясо, молоко, фрукти та овочі.

Завтра ми поновлюємо роботу громадського транспорту. Велика подяка нашим перевізникам та водіям.

Ми оприлюднили графік роботи транспорту. Але це не буде повноцінна робота. На кожному маршруті буде працювати не більше, ніж 2 одиниці техніки. Інтервали руху будуть в районі 25-30 хвилин. Водночас проїзд пільгових категорій змінюватися не буде. У всьому транспорті знімуть тонування та шторки, щоб не провокувати озброєних людей.

Буде продовжувати роботу кол-центр. Там будуть відповідати на всі питання бердянців. Продовжує роботу наша волонтерська служба. Вчора ми озвучили телефони, за якими мешканці нашого міста пропонують свої послуги (хто чим може) для того, щоб допомогти рідному місту.

За півтора дня, з того моменту як ми оголосили збір волонтерів за різними спеціальностями, свої телефони залишило 372 людини. Серед них – 68 медиків, 173 водії, 98 будівельників, психологи, інженери, програмісти. Велике вам дякую.

До нас звертаються люди з невеликими доходами з питанням чи буде роздача продуктів. Відзавтра починає працювати окрема телефонна лінія, яку будуть обслуговувати спеціалісти соціальних служб.

Ми будемо перевіряти ваш соціальний статус і обов’язково усі незахищені верстви населення отримають допомогу у вигляді продуктів харчування першої необхідності.

Ми продовжуємо роботу з наповнення нашого продуктового запасу, який ми формуємо протягом декількох днів. Ми робимо це на випадок поганого сценарію. Щоб ми могли тут забезпечити усіх жителів продуктами першої необхідності.

Хочу усіх заспокоїти, що на нашому хлібокомбінаті створені гідні запаси борошна. Його функціонуванню нічого не загрожує. Місяць – це точно.

У випадку необхідності ми зможемо допомогти і нашому підприємству.

Є проблеми з роботою банкоматів та терміналів. Сьогодні працював лише банкомат банку “Аваль” на вул. Центральній. Готівка у цьому банкоматі періодично поповнювалась. На жаль, це була єдина точка, де можна було зняти готівку.

Ми працюємо з нашим банками, щоб фінансовий процес поновився.

Сьогодні продовжили роботу усі торговельні мережі. У штатному режимі також працюють аптеки.

У нас йде боротьба з мародерами. Я вдячний поліції та бердянцям, які увійшли в штат наших бригад, які охороняють громадський порядок у місті цілодобово. Дякую молоді та ветеранам МВС, які поповнюють наші ряди.

Також йде інформаційна війна. Виникає маса чуток.

Нібито мародери – це ув’язнені нашої колонії, яких звільнили. Вони нібито гуляють вулицями і грабують кіоски та магазини. Це брехня. Ув’язнені знаходяться під охороною співробітників колонії. Варто зазначити, цей об’єкт нині також знаходиться під контролем російських військових.

Ще один фейк – не пийте воду, у місто не постачають хлор. Насправді водне підприємство саме виробляє засіб з очищення води. Також почалося постачання дніпровської води.

Наступний фейк – що діти інтернату голодні. Насправді проблеми з продуктами немає. Декілька днів тому до нас звернулися співробітники інтернату з проханням надати деякі продукти харчування. На сьогодні ці прохання повністю виконані. Запасів вдосталь.

Ми продовжуємо збільшувати кількість гуманітарних центрів з прийому допомоги і формування запасів для наших мешканців. Сьогодні почав працювати ще один такий центр. Він знаходиться у Центрі дитячого та юнацього центру творчості. На першому поверсі.

У цій будівлі також знаходиться штаб з підтримки життєдіяльності міста, до складу якого входять співробітники виконкому, депутати міськради.

На цьому у мене все. Дякую нашим воїнам. Все буде Україна.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info