Мер Мелітополя – впевнений, що мародери масово здадуть награбоване

“Один з мешканці Мелітополя вчора перерахував на рахунки міськради 15 тисяч гривень, а у призначені платежу він написав, що згорає від сорому за те, що вкрав продукти у супермаркеті. Тому повертає ці гроші на рахунки міста”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про це повідомляється на його фейсбук-сторінці.

Я впевнений, що сьогодні в нас буде масова здача награбованої побутової техніки, інших товарів, які будуть здаватися біля магазину Паладіум. Мелітопольці, ми прославилися тим, як працюють у місті мародери. Я закликаю усіх об’єднатися навколо того, щоб це все було зупинено.

Кожен день ми спілкуємося з вами на тему мародерства. На тему того, що йде розкрадання військового майна. Я вдячний жителям міста, які об’єдналися навколо громадської безпеки. Кожен день вже більше 500 чоловік виходить на патрулювання нашого міста для того, щоби організувати спокійний день та ніч для наших мешканців.

Вчора Верховна Рада України ухвалила закон про колоборацію. Сьогодні моїм розпорядженням до всіх чиновників Мелітопольського виконкому будуть доведені основні тези цього закону. Що можна робити, що не можна – щоб не отримати кримінальну відповідальність.

Стосовно соціальних питань. Декілька днів тому у Мелітополі почали видавати пенсії. Усі пенсії мелітопольці отримають підвищені, як і мало бути з березня.

Стосовно видачі гуманітарної допомоги. Наш штаб організований на базі Управління соцзахисту населення. На сьогодні видали вже більше 1000 продуктових наборів людям, які їх потребують. Їх відвезли по домівках.

Оскільки на базі Авіамістечка ми не можемо поновити опалення, ми вирішили запропонувати мешканцям цієї території (родини з дітьми, жінки) – переїхати до наших соціальних гуртожитків. Там де є світло та тепло.

Повторю ще раз: через те, що котельна знаходиться на базі військової частини – ми не можемо її відновити.
І вода у Авіамістечку не з’явиться, допоки не буде доступу до військової частини.

Вночі у нас знову почалися відімкнення електроенергії, здебільшого у східній частині Мелітополя. Зранку співробітники обленерго вже намагаються вирішити це питання. Але ми чітко повинні розуміти, що усі комунікації працюють на межі. Усі працюють у аварійному режимі і все відновлено буквально на проволоках та аварійних схемах.

Тож такі відключення, на жаль, будуть продовжуватися. Ми будемо максимально швидко намагатися це відновити.

Стосовно роботи продуктових магазинів. Сьогодні ми точно бачимо, що у Мелітополі зник дефіцит хлібу. Черги біля хлібних кіосків майже зникли. Я вдячний нашим підприємцям, які змогли покрити дефіцит і налагодити системну роботу своїх заводів, пекарень і невеликих виробництв.

Стосовно продуктових магазинів. Я сподіваюся найближчим часом нам вдасться організувати через зелений коридор постачання продуктів у наші продуктові магазини. Я сподіваюся ніхто не буде нам заважити у тому, щоб ми змогли постачати продукти харчування.

Вчора ми відкрили рахунки, на які кожен мелітополець може відправити матеріальну допомогу для того, щоб підтримати життєво важливі функції.

О 2 годині ночі нас всіх, керівників, підняли за тривогою – через обстріли Запорізької АЕС. Вранці була зібрана вся евакуаційна комісія і відпрацьовуються усі можливі варіанти у випадку евакуації населення з Мелітополя.

Цю роботу ми проводимо регламенто раз на пів року, але сьогодні зібралася вся евакуаційна комісія і ми відпрацьовуємо усі можливі варіанти – як евакуацію з Енергодара, так і з Мелітополя.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info