Після пожежі на Запорізькій АЕС, радіаційний фон в нормі

4 березня російські військові обстріляли майданчик Запорізької АЕС. Внаслідок обстрілів, на території атомної станції виникла пожежа.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Станом на 6:20 силами підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій України пожежу ліквідовано. Інформація про загиблих та травмованих наразі відсутня.

Енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність. Системи та елементи, важливі для безпеки станції, знаходяться в працездатному стані.

Наявні ушкодження будови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока.
Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано.

Станом на 7:00 радіаційний фон на території Запорізької області лишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.

Майданчик Запорізької АЕС захоплений російськими окупантами.

Стан енергоблоків ЗАЕС:

⚛ Енергоблок № 1: планово-попереджувальний ремонт.
⚛ Енергоблоки № 2, 3: відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерних установок.
⚛ Енергоблок № 4: у роботі, електрична потужність 690 МВт.
⚛ Енергоблоки № 5, 6: проводиться розхолодження ядерних установок.

Активовано Інформаційно-кризовий штаб Держатомрегулювання. Фахівці Держатомрегулювання та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки підтримують зв’язок з керівництвом Запорізької АЕС.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info