Інформація щодо вторгнення у Запорізьку область

Ситуація щодо російського вторгнення 5 березня, станом на 6:00 – Збройні Сили України.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

На сьогоднішній день ворог-окупант зіштовхується з постійним опором в Запорізькій області та усвідомлюючи протиправність своїх дій: продовжує обстріли цивільного населення, завдає ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури та житлових будинках, лікарнях, дитячих садках; використовує жінок, дітей та літніх людей в якості “живого щита”.

Не полишаючи планів щодо оточення всіх населених пунктів Запорізької області та міста Запоріжжя, окупанти намагаються нарощувати зусилля з метою завдати удару по флангам наших підрозділів, що обороняються, розгромити їх та продовжити наступ на Запоріжжя.

Підрозділи Командування угруповання військ “Південь”, ТрО та інших силових структур тримають визначені рубежі на всіх напрямках, а на окремих напрямках контратакують та змушують ворога відступати з втратами, порушують тилові комунікації та завдають нищівних ударів.

▪️ Сьогодні вночі підрозділи артилерії угруповання військ “Південь” три рази нанесли вогневе ураження противнику на маршрутах його просування. На жаль, про всі наші успіхи ми поки що не можемо розповісти, щоб не зірвати задумане. Але повірте, у свій час все стане відомо.

▪️ Ситуація в деяких населених пунктах Запорізькій області тяжка, але люди героїчно виходять на протести проти окупантів. Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням Гаазької і Женевської конвенції.

▪️ 4 березня 2022 року Голова Запорізької обласної військової адміністрації розіслав розпорядження головам районних військових адміністрацій, керівникам територіальних органів центральних органів виконавчої влади, сільським, селищним, міським головам, керівникам закладів освіти, охорони здоров’я, керівникам суб’єктів господарювання всіх форм власності, яким він дав роз’яснення Закону України про відповідальність за колабораціонізм.

Варто зазначити, метою ухваленого закону є встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність – за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями можна отримати від десяти до п’ятнадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info