На Запорізькій АЕС працюють два енергоблоки

Запорізька АЕС та місто Енергодар вже четверту добу перебувають під контролем російських окупантів- Держатомрегулювання.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

У мережі працюють два енергоблоки Запорізької АЕС. Ще один блок у ремонті, інші – зупинені. Оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх безпечну експлуатацію згідно вимог експлуатаційної документації.

Автоматизована система радіаційного контролю АЕС та автоматизована система контролю радіаційного стану в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження працюють у штатному режимі.
Змін радіаційного стану на майданчику АЕС, в ЗС та СЗЗ не зафіксовано.

Залишається відключеною високовольтна лінія 750 кВ через її пошкодження 6 березня в районі населеного пункту Василівка Запорізької область.

Сайт Запорізької АЕС не працює, інформація про радіаційний стан у режимі реального часу для громадськості недоступна.

Завдяки запуску національного роумінгу між операторами України у тестовому режимі налагоджується мобільний зв’язок, зокрема і в районі розташування Запорізької АЕС.

Відсутня можливість завезення в магазини продуктів харчування, більшість інтернет-провайдерів досі не працюють.

Наголошуємо, що будь-який психологічний тиск на персонал АЕС та втручання в його роботу негативно впливає на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки!

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info