Мер Мелітополя – у Авіамістечку гуманітарна катастрофа

“На території Авіамістечка гуманітарна катастрофа. Довгий час там не було електроенергії та води, тепла немає по сьогодні. Усі ці дні ми намагалися потрапити на території військової частини, але системного доступу нам не давали”, – зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Про це повідомляється на його фейсбук-сторінці.

Сьогодні спеціалісти змогли повноцінно провести оцінку комунікацій у військовій частині. Висновки – невтішні. Опалення у цьому опалювальному сезоні ми вже не відновимо. Водопостачання сьогодні налагоджено, але краще воно не зможе бути. Вода досягає тільки другого поверху і вище тиск ми не зможемо підняти, оскільки мережі у аварійному стані. Електрика на сьогодні є.

Усім мешканцям Авіамістечка пропоную переїхати у наші соціальні гуртожитки – для того, щоб провести там холодний період. Відсьогодні у Мелітополі заморозки, тому я розумію що без опалення неможливо зручно знаходитися у себе вдома.

Той один будинок без електрики – його жителям ми також запропонуємо переселитися. Під час бойових дій було зруйновано 4 електричні опори і швидко їх відновити також неможливо – оскільки це мережі залізничної дороги.

Загалом на усунення ушкоджень у Авіамістечку потрібно більше місяця безперешкодної роботи.

Стосовно медикаментів. Кожного дня ми намагаємося підвозити медикаменти у нашу комунальну мережу аптек. Щоб вони могли безперервно продавати медикаменти і цим знизити ажіотаж.

Комунальна мережа аптек працює за 4 адресами, зокрема й у Зеленій Поліклініці. Наповненість полиць комунальних аптек – приблизно 60%.

Стосовно дитячого харчування. Його можна купити в “Аптеці інтернет-цін” і в аптеках “Копійка”, куди цю продукцію поставили два дні тому. Стосовно інсуліну. Усіх дітей Мелітопольського району ми змогли забезпечити медикаментами приблизно на місяць. Стосовно дорослих – то ми закрили потреби на тиждень.

Для того, щоб отримати інсулін – необхідно звернутися до ендокринологів, які знаходяться у Зеленій Поліклініці на вул. Івана Олексійова, 7. Після цього за рецептом безкоштовно отримати медпрепарат у комунальній аптеці.

Зараз я хочу звернутися до підприємців. Сьогодні ми зробили черговий зріз – скільки коштують продукти на гуртовому ринку і скільки на Центральному, Кіровському, на Новому Мелітополі (які знаходяться біля будинків). Різниця у цінах на деякі продукти – два рази.

Шановні підприємці, я розумію, що зараз все подорожчало. Але не може ціна відрізнятися у 2 рази, якщо продукцію провезти 2-3 кілометри.

Також я хочу звернутися до людей, які здають квартири. Поставтеся лояльно до людей, які не можуть вчасно сплатити оренду. Не піднімайте ціни. Війна скінчиться і точно усі з усіма зможуть розрахуватися. Тим паче квартири, які залишаться пустими, здати сьогодні буде неможливо.

Стосовно центрів допомоги. Сьогодні ми роздали 500 продуктових наборів. Основні отримувачі – це малозабезпечені люди та інваліди.

Я звертаюся до підприємців. У нас майже закінчуються запаси продуктів для безкоштовної видачі. Я прошу вас, якщо у вас є залишки на складах, якщо у вас є продукти, будь ласка, передайте їх до нашого центру.

Є й інша альтернатива – ми готові їх купляти. Завдячуючи як мелітопольцям, так і людям за межами міста, – нам вдалося зібрати на рахунку більше 750 тисяч гривень.

Відучора почалася видача пенсій поштальйонами Укрпошти. Ситуація складна, оскільки готівки майже немає на території міста. Тому своєчасність виплати пенсій – під питанням. Але ми намагаємося вирішити це питання.

Усі пенсії, які виплачують на картки – уже перераховані. Та перша категорія, яка отримує з 4 по 15 число, уже отримала гроші.

Також я сподіваюся найближчими днями нам вдасться вирішити питання роботу банків і видачі готівки. На це сьогодні скерована основна наша увага.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info