ДБР провело обшуки у нардепів “ОП-ЗЖ” – знайшли зброю

Працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у низки народних депутатів від фракції “ОП-ЗЖ”, які незаконно перетнули або планували перетнути державний кордон України.

Про це повідомляється на сайті ДБР.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили низку зброї.

Слідчі дії проводились у межах досудового розслідування щодо неправомірних дій службових осіб правоохоронних органів, які сприяли певним особам, у тому числі народним депутатам України, у незаконному перетині державного кордону України.

Зокрема, у народного депутата Вадима Рабіновича вилучено серед іншого три рушниці та великі суми готівки у гривнях та доларах, у народного обранця Віктора Чорного – 2 гранати (Ф-1 та РГД-5), а у депутата Олега Волошина знайшли серед іншого пістолет.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сьогодні також стало відомо, що Верховна Рада України позбавила мандату іншого нардепа від “ОП-ЗЖ” – Іллю Киву. Раніше йому оголосили про підозру у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність “України”. Зокрема він зазначав, що “українському народу потрібне звільнення”, а “українці, білоруси, росіяни – це один народ”.

Також сьогодні стало відомо, що низка нардепів від “ОП-ЗЖ” написали заяву про вихід з фракції.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info