Після окупації росіяни скасовують вивчення української мови, літератури та історії в школах

“На території Донецької та Луганської областей, щойно окупованих російськими військами, вороги продовжують політику деукраїнізації закладів освіти. Вороги повідомляють про відновлення навчального процесу у школах, проте зазначають, що такі дисципліни, як “українська мова”, “українська література” та “історія України” вивчатися не будуть”, – зазначив Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь.

Про це повідомляється на його фейсбук-сторінці.

“Оскаженілі російські душогуби, здійснюючи геноцид проти громадян України, намагаються влаштувати дітям ще й мовний лінгвоцид. Ці та інші звірства, обрані путінськими терористами, – прямий шлях до Гааги. Там на них зачекалися!”, – наголошує Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Уповноважений просить міжнародні правозахисні організації рішуче фіксувати й реагувати на всі злочини, що відбуваються в Україні. “Закликаю наших громадян повідомляти про всі факти порушення прав людини для подальших позовів до міжнародного суду ООН”, – наголосив Тарас Кремінь. “Кремлівського карлика-збоченця, який переплюнув і гітлера, і сталіна, – до найвищої міри покарання!”.

Додамо, що сьогодні, 16 березня, о 17.00 Міжнародний суд ООН в Гаазі має оголосити рішення про тимчасові заходи у справі “Україна проти Росії” щодо звинувачень у геноциді. Клопотання, в якому Україна, по суті, просила МС ООН наказати Росії зупинити військові дії на українській території, подане в рамках позову про порушення Росією “Конвенції про геноцид” 1948 року.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info