Влада працює над гуманітарними маршрутами у Запорізькій області

“Впродовж останніх декількох днів роботи гуманітарних коридорів – з боку росії почалися грубі порушення домовленостей про припинення вогню”, – зазначила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Про це повідомляється на її фейсбук-сторінці.

“Окупанти почали обстрілювати гуманітані колони автобусів, обстрілювати населені пункти і точки збору людей, з яких планувался евакуація мирного населення. Також окупанти беруть в заручники осіб супроводження.

Продовжує знаходитися у полоні рятувальник Олексій Данченко. Вчора окупанти захопили лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі. Вони взяли у заручники 400 мирних людей – мешканців Маріуполя та медичний персонал. І зараз ведуть обстріли саме з лікарні.

Це представляє велику загрозу для переміщення людей гуманітарними коридорами. Також ми не отримали відповідей на пропозиції, направлені до міжнародного Червоного Хреста щодо відкриття гуманітарних коридорів сьогодні.

Залишається відкритим питання організації гуманітарних коридорів сьогодні для Ізюму та Маріуполя. У таких умовах ми звичайно не можемо безпечно вивозити людей.

Водночас сьогодні ми продовжуємо працювати над розробкою маршрутів для доставки гуманітарної допомоги до захоплених або оточених українських міст. Це зокрема міста та селища Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Київської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей.

Про всі деталі та можливі зміни маршрутів гуманітарних коридорів або відкриття нових – повідомлю протягом дня”, – зазначила міністерка.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info