Кількість робочих аптек збільшилася з 10 до 50%

З початку війни в Україні збільшилася кількість робочих аптек – з 10% до 50%.

Про це повідомляється на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

До аптечних закладів, що не відкрились, санкції не вживаються. Проте слід враховувати, що за правилами воєнного часу відповідно до рішення військової адміністрації аптека може бути відчинена, а лікарські засоби – вилучені для потреб армії чи населення.

Наразі загрози дефіциту лікарських засобів немає. У певних регіонах через збільшення попиту відповідно збільшується замовлення ліків. Постачальники та виробники самостійно регулюють питання логістики і обслуговування замовлень. Більшість імпортерів відновили свою роботу. Зокрема, станом на 1 березня 2022 року Держлікслужбою було видано 354 висновки про якість лікарських засобів, станом на сьогодні – вже 3048 висновків.

І хоча досі існує ажіотажний попит на певні види ліків, аптеки працюють, налагоджується логістика, зменшуються черги, збільшується асортимент.

Міністерство охорони здоров’я і Держлікслужба вживають заходів для запобігання дефіциту лікарських засобів та налагодження нормальної діяльності аптек: спрощують вимоги до персоналу, сприяють залученню волонтерів.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info