Як отримати дозвіл на зброю

Від 1 березня в Україні передбачено скорочений порядок надання громадянам дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї та набоїв до неї.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції України.

Для отримання дозволу на зброю, необхідно подати на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання (перебування) письмову заяву про видачу дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї за наявності документу, що посвідчує особу.

До заяви додати:

– копію документа, що посвідчує особу
– за наявності – копію військового квитка, пенсійного посвідчення військової служби чи правоохоронного органу, члена громадського формування або наявного вже дозволу на зброю, а також іншого документу, що підтверджує факт досвіду користування зброєю;

Термін видачі дозволу не перевищує два дні, у зв’язку з необхідною перевіркою особи.

Обмеженнями для видачі є:

– систематичне порушення публічного порядку та правил дозвільної системи;
– керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
– незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів;
– вчинення домашнього насильства;
– повідомлення підозри у вчиненні кримінального правопорушення;
– перебування особи у державному розшуку;
– судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
– наявність рішення суду про конфіскацію чи оплатне вилучення зброї.

Дозвіл на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї та набоїв видається на строк дії правового режиму воєнного стану.

Анулювання дозволу здійснюється у разі наявності або вчинення вище згаданих обмежень.

Громадяни зобов’язані здати до органів поліції прийняту та облік вогнепальну зброю, отриману за цим порядком, не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

ВАЖЛИВО: продовжити термін дії раніше отриманого дозволу на зброю, термін дії якого закінчився, або оформити дозвіл на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї можна, звернувшись до Головних управлінь Національної поліції в регіонах. Консультацію у Запорізькій області можна отримати за телефонами:

0612392438
0612392109
067954 55 00
0999505400

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info