Власники житла, які прихистили переселенців, отримають грошову поміч

В Україні розробили соціальний пакет для підтримки переселенців. 

Про це повідомляє на фейсбук-сторінці Міністерство розвитку громад та територій України. 

Відповідно до нього, власники житла, які безкоштовно прихистили переселенців, отримають державну підтримку в розмірі близько 450 гривень на місяць – за кожну прийняту особу незалежно від віку. Гроші мають піти на компенсацію витрат на комунальні послуги, – вказали у Мінрегіоні. 

Також надали алгоритм дій для отримання компенсації:

Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також цю інформацію можна надати через сайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.

Таким чином, місцева влада почне формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Що важливо: розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переселенців, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info