Росіяни готуються провести “вибори” на окупованих територіях Запорізької області 

Росіяни приховано готуються до проведення “виборів” на окупованих територіях Запорізької області. Вони хочуть створити проросійські адміністрації. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Командування південного угрупування військ.

Своїх цілей вони збираються досягти через погрози та фізичний тиск на українські органи влади. Також у їх планах – створити картинку для телебачення, посадивши в управлінські крісла поодиноких зрадників України. 

Так, для участі в саміті “Правительственный саммит органов власти и бизнеса” у Джанкої  (Крим), збираються поїхати Денис Калінін (перший заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Василівської міської ради) та Андрій Матюх (секретар Василівської міської ради). На цьому саміті рашисти планують також провести зустріч між окупаційними “владами” Мелітополя та Бердянська і представниками міністерств російської федерації. 

Водночас патріоти Бердянська та Мелітополя категорично проти окупаційної влади в їх містах. Мешканці постійно проводять проукраїнські мирні мітинги та здійснюють спротив окупантам. Рашисти вже блокують доступ до місць проведення мирних акцій, почали використовувати зброю та фізичне насилля.  Також висунили вимоги до населення Бердянська здати зброю за грошову винагороду. У разі відмови окупанти обіцяють зрою вилучати та проводити розслідування. 

Наразі активісти та патріоти міста здійснюють комунікацію у закритих патріотичних засобах зв’язку, де плануються заходи супротиву та поступове знищення малих груп «заблукалих».

У Чернігівській громаді російські окупанти пропонували старості Богданівського старостинського округу співпрацю, на що отримали категоричну відмову. Крім того, голова Чернігівської громади повідомив, що він особисто та місцеве населення громади не вірить та ніколи не сприйме будь-які пропозиції чи ультиматуми, не будуть виконувати їхні накази.

На території Михайлівської громади росгвардійці зі співробітниками ФСБ проводили обшуки в будинках мешканців, перевіряли й переписували кількість мисливської зброї та набоїв до неї, а також дані про осіб, які проживають в будинках. Обшуки проводилися з фізичним тиском, залякування громадян через постріли в повітря.

У Токмаку росгвардійці зі співробітниками ФСБ (загалом 10 осіб) проводили обшуки у проукраїнських жителів. Деяких з них доставляли до Токмацького міського будинку культури для допитів.

Загалом окупаційні війська не можуть виконати завдання, які їм поставило керівництво росії.

У Командуванні південного угрупування військ зазначають, що російські терористичні війська продовжують відверто порушувати міжнародні конвенції щодо правил ведення війни та норми міжнародного гуманітарного права. За це вони обов’язково понесуть покарання, як в правовому полі, так і на полі бою з нашими захисниками (скоріш за все покарання буде раніше від активістів та патріотів всеукраїнського підпільного руху).

Завдяки умілим діям та майстерності українських військових протягом минулої доби, було завдано суттєвих втрат російським окупантам:
особового складу приблизно 50 осіб;
бронетранспортери – 5 одиниць та ще 1 одиниця захоплена;
бойова машина піхоти – 1 одиниця;
взято в полон військовослужбовців рф – 10 чоловік

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info