У Енергодарі окупанти збирають “поліціянтів” для придушення мирних зібрань

Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 19-ту добу перебувають під контролем ворожих військових формувань.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці держпідприємства “Енергоатом”.

“У місті стало значно більше військових, зокрема і «поліціянтів» для придушення мирних зібрань енергодарців. Майже на всіх адмінбудинках зняли прапори України, а окупанти використовують засоби інформаційно-психологічного тиску, намагаються проводити агітаційну роботу серед населення, щоб схилити його на свій бік, та містяни посилають загарбників услід за російським воєнним кораблем”, – зазначають у держпідприємстві “Енергоатом”.

Також вказується, що через фактичну блокаду Енергодара продовжуються проблеми з пальним, поставкою продуктів харчування та ліків першої необхідності. Вже четверту добу окупанти утримують викраденого першого заступника міського голови Івана Самойдюка, який координував всі гуманітарні вантажі до міста і не погодився на співпрацю з ворогом.

Усі 6 енергоблоків Запорізької АЕС обслуговуються українським персоналом, зміни мають можливість ротації. Формально окупанти не втручаються в роботу АЕС, проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром загарбників. Увесь персонал по прибутті на станцію ретельно перевіряється озброєними терористами. Внаслідок цього ядерна та радіаційна безпека – під загрозою.

“Попри всі складнощі місто, його жителі та ЗАЕС – тримаються. Перемога буде за нами. Наближаємо її разом!”, – зазначають у “Енергоатомі”.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info