Уряд спростив ввезення гуманітарної допомоги

Кабінет Міністрів України затвердив низку нормативних актів, що спрощують ввезення через кордон гуманітарних вантажів.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Відтепер для ввезення гуманітарної допомоги потрібен лише один документ — декларація. У ній треба вказати відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження та вид допомоги.

“Якщо це гуманітарна допомога державі Україна, то спрямувати її можна на військово-цивільну адміністрацію чи профільне міністерство. Якщо конкретній громаді — вказуйте її отримувачем і везіть тому, кому ця допомога призначена”, – зазначив прем’єр.

Також уряд скасував перелік товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Це означає, що можна везти всі легальні товари, які заявляють як гуманітарну допомогу. Без будь-яких обмежень. Тепер не потрібно отримувати будь-які довідки, аби завезти гуманітарний вантаж. Це заощадить час на доставці.

Україна має домовленості з 14 європейськими країнами щодо бездозвільного проїзду для перевізників гуманітарних вантажів в Україну. Наразі це Польща, Словаччина, Австрія, Угорщина, Румунія, Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Естонія, Словенія, Молдова, Чехія та Туреччина.

“Йдеться про звільнення українських перевізників від будь-яких додаткових умов, зокрема необхідності оформлення дозволів на міжнародні вантажні перевезення через вказані країни. Низка країн ЄС також звільнили українських перевізників від сплати за користування дорогами своїх країн”, – вказав прем’єр.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info