Запорізька поліція розповіла як розрізняти фейкову інформацію

Під час війни ворог насичує соціальні мережі, месенджери та інші інформаційні канали великою кількістю неправдивої інформації. Запорізькі поліцейські надали низку рекомендацій, як розпізнати дезінформацію та не потрапити в інформаційну пастку.

Про це йдеться на сайті Національної поліції Запорізької області.

Так, правоохоронці радять звертати увагу на експертів, які поширюють інформацію. Вони мають бути політично незаангажовані.

Крім того, у недостовірній інформації часто використовують емоційно забарвлені заголовки. Акцент на великі літери, знаки оклику, а також “сленгові” вирази – все це ознаки фейковості.

Також перевіряйте, чи відображає заголовок суть повідомлення. Більшість фейкових новин мають маніпулятивний заголовок, який не відповідає змісту повідомлення.

Водночас слід звертати особливу увагу на достовірність фото та відео, якими супроводжується матеріал.

Слід зазначити, щоб не потрапити в інформаційну пастку, слід дотримуватися головного правила інформаційної безпеки під час війни — не вірити джерелам інформації ворога, а також анонімним джерелам та неверифікованим даним із соцмереж.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info