У Запоріжжі запрацював пост спостереження за станом повітря

У Запоріжжі запрацював пост автоматичного спостереження за рівнем забруднювальних речовин у повітрі. Його облаштувало підприємство “Укрграфіт”.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Над впровадженням цієї системи підприємство працювало з 2021 року. Попри складні умови, на “Укрграфіті” ухвалили рішення не відключати обладнання моніторингу, а навпаки завершити всі роботи та ввести пост в експлуатацію.

Сучасний пост автоматизованого моніторингу розташували на межі санітарно-захисної зони, у спеціалізованому мобільному приміщенні, повністю укомплектованому для забезпечення безперебійної роботи обладнання.

Встановлене обладнання забезпечує контроль вмісту в атмосферному повітрі: CO, NO2, NO, SO2, твердих частинок розміром не більше 2,5 мкм та 10 мкм, а також метеорологічних параметрів (температура повітря, атмосферний тиск та напрямок вітру).

Для  вимірювання вмісту забруднюючих речовин використані газоаналізатори виробництва фірми Teledyne API, США, яка є одним із провідних виробників газоаналітичного обладнання для екологічного моніторингу.

Отримані результати щоденно розміщуються на сайті підприємства за посиланням: https://ukrgrafit.zp.ua/автоматизованний-еко-моніторинг

Екологічний моніторинг – це системний збір інформації про стан довкілля. За словами обласної влади, під час воєнної агресії ці дані є цінною інформацією та служать на користь громадян.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info