В окупованому Бердянську люди платять за воду відповідальніше, ніж у Запоріжжі

Станом на 20 березня рівень розрахунків населення за комунальні послуги по області зменшився майже в 3 рази в порівнянні з минулим місяцем. Зниження розрахунків за послуги критично ускладнює їх надання, оскільки працівникам треба платити зарплату, а для усунення аварій потрібно купувати матеріали.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Комунальники з розумінням ставляться до зменшення платоспроможності містян, “водночас викликає подив, коли рівень розрахунків за послуги централізованого водопостачання та водовідведення в тимчасово окупованому Бердянську (78,2 %) в кілька разів перевищує показник міста Запоріжжя (33,7%)”, – зазначають у обласній адміністрації.

Рівень розрахунків населення за постачання теплової енергії в Запоріжжі (28%) також майже на відсоток менше, ніж в Дніпрорудному, який має набагато більше складнощів для розрахунку за спожите тепло.

Низький рівень розрахунків за послуги централізованого водопостачання та водовідведення “Облводоканал” у 21,9% можливо пояснити тим, що лише один з восьми цехів підприємства працює в більш сприятливих умовах.

Також критично зменшився рівень розрахунків населення за спожитий природний газ та електроенергію.

Незважаючи на низький рівень розрахунків, підприємства житлово-комунального господарства та енергетики прикладають максимум зусиль для забезпечення наших осель теплом, питною водою та іншими комунальними послугами.

Але у зв’язку з різким зниженням рівня розрахунків вже з квітня цього року підприємства не матимуть можливості надавати комунальні послуги відповідної якості, здійснювати виплати заробітної плати своїм працівникам, закупівлю необхідних паливно-мастильних та інших матеріалів, без яких неможливе забезпечення виробничих процесів та виконання аварійно-відновлювальних робіт.

З огляду на вищезазначене, влада закликає мешканців області, першочергово міста Запоріжжя та інших підконтрольних України територій, у разі можливості оплачувати комунальні послуги. Це надасть підприємствам житлово-комунального господарства можливість і надалі стало надавати комунальні послуги та оперативно виконувати аварійно-відновлювальні роботи.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info