Вчора запорізькі військові вбили 20 окупантів, ще 40 – поранили

Інформація від Збройних Сил України: на Запорізькому напрямку українська армія вчора знищила 20 окупантів, бронетранспортер, танк, три автомобілі та один 120-мм міномет. Одна гаубиця пошкоджена, ще 40 окупантів поранені.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

За словами українських військових, у Мелітополі окупанти почали полювання на тих, хто не хоче підкорятися загарбникам. Так, представники російської комендатури міста збирають голів ОСББ та пропонують повідомляти про те, “де живуть фашисти”. Під поняття “фашисти” підпадають всі, хто не погоджується, що Мелітополь – це Росія, зберігає чи демонструє прапор або герб України, а також ті, хто вважає українську владу єдиною легітимною.

Журналісти, що продовжують працювати на окупованих територіях області, отримують погрози і вимоги перестати працювати на користь України. Терористи залякують представників медіа тюремним ув’язненням за статтею “Тероризм” УК РФ в разі продовження інформаційної діяльності видань. Аналогічні вимоги надійшли і до редакції запорізького сайту 061.ua.

У Бердянську продовжується тиск з боку окупантів на тих, хто забезпечує життєдіяльність міста та дбає про безпеку цивільних мешканців. Натомість українці, що є співробітниками критичної інфраструктури, навіть на волонтерських засадах, продовжують працювати та виконувати свої посадові обов’язки.

До селища Кирилівка вчора приїхали військові російської федерації і представилися мешканцям та місцевій владі як “військова комендатура міста Мелітополя”, після чого запропонували “співпрацю”. Голова Кирилівської селищної ради від “пропозиції” відмовився та скерував окупантів у всім відомому напрямку.

Жителі Запоріжжя разом із підрозділами Тероборони та іншими силовими структурами продовжують готувати місто до оборони. Активісти активно виготовляють маскувальні сітки, спальні мішки, шапки “кікімори”. Крім того, організовують збір одягу, взуття, медикаментів та інших речеи‌ першої необхідності. Для військового шпиталю, Тероборони, блокпостів готують та передають домашню їжу. А волонтери штабу “Паляниця” з перших днів активної фази війни виготовляють протитанкові їжаки, буржуйки, бронежилети тощо.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info