На Запоріжжі зафіксували 4 злочини окупантів проти культурної спадщини (фото)

Міністерство культури зафіксувало вже понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини. Серед них – щонайменше 59 споруд духовного значення. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України.

У Запорізькій області нині зафіксували 4 злочини проти культурної спадщини: у Енергодарі, Василівці, Запоріжжі та Гуляйполі.

Один з таких злочинів – це руйнування будівлі манежу-стайні, а також інших історичних будівель, що входять до ансамблю споруд Василівського історико-архітектурного музею-заповідника “Садиба Попова”.

Також окупанти пошкодили пам’ятник учасникам АТО, розташований поряд зі школою № 2 в Енергодарі. Його було пошкоджено військової технікою рф.

Крім того – окупанти пошкодили фасад, вікна та покрівлю історичної будівлі старого залізничного вокзалу “Запоріжжя-2”. Пошкоджень будівля зазнала після обстрілу.

Також зазнала часткового руйнування церква Святого Тихона Задонського у Гуляйполі.

“Повний масштаб руйнувань поки оцінити неможливо через продовження інтенсивних бойових дій та відсутність звʼязку з тимчасово непідконтрольними Україні територіями”, – йдеться у повідомленні Міністерства культури. 

У міністерстві закликають надсилати свідчення для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії на цей ресурс – https://culturecrimes.mkip.gov.ua

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info