У районі ЧАЕС горить понад 10 тисяч гектарів лісів

У зоні відчуження в районі ЧАЕС через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів. Зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря.

Про це сьогодні повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. 

Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами.

“Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонуклідів, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи.

Через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час”, -повідомила Людмила Денісова. 

Вказується, що полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони.

“Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу”, – написала Денісова. 

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info