У Мелітополі окупанти влаштували інформаційну блокаду та викрали освітнього керівника

“Російські війська, які тимчасово окупували Мелітополь, два дні тому повністю заблокували мобільний зв’язок, повністю заблокували у місті інтернет. Сьогодні інтернет працює у виключних випадках та місцях. Відповідно, зв’язку з містом майже немає”, – повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. 

Про це він повідомив у зверненні на своїй фейсбук-сторінці. 

“Тим не менш, ми знаємо про ту ситуацію, яка зараз там відбувається. У місті, наскільки це можливо, все спокійно. Йдуть бойові дії, але по військовим об’єктам. В цілому, місто живе своїм окупованим життям”, – додав Федоров. 

Він повідомив, що та гуманітарна допомога, яку відправили до міста 4 дні тому, так і не дійшла до отримувачів. 

“Бо Галина Данильченко – людина, яка стверджує, що керує Мелітополем, заблокувала роздачу гуманітарної допомоги. До тих людей, яким вона була потрібна – вона досі не дійшла.

Сьогодні міністр реінтеграції Ірина Верещук сказала про те, що гуманітарні коридори будуть заблоковані, бо є загроза провокацій зі сторони рф. Тим не менш, ми сподіваємося, що на завтра буде погоджений новий гуманітарний коридор, і у місто Мелітополь відправиться новий гуманітарний вантаж, який планово повинен прибути до пожежної частини – вона знаходиться на вулиці Івана Алексєєва. Це пожежна частина біля парку ”, – вказав Іван Федоров. 

З його слів, туди має прибути гуманітарний вантаж і звідти ж мають відправлятися автобуси, які зможуть забрати близько 300 жителів Мелітополя, що хочуть покинути місто. 

“Я сподіваюся, що гуманітарний конвой дійде завтра, і завтра ж почне повертатися назад. Проте зауважу, що минулого разу доставка гуманітарної допомоги до міста тривала більше доби. За наявної можливісті я буду про все інформувати. 

Наша команда завантажила в цей гуманітарний конвой засоби першої необхідності, яких сьогодні потребують жителі міста. 

Також сподіваюся, що найближчим часом зв’язок у Мелітополі буде поновлено і всі зможуть додзвонитися до своїх рідних  та близьких”, – сказав Іван Федоров. 

Втім наразі, за його словами, мелітопольці не можуть навіть звернутися до екстрених служб. Також міський голова Мелітополя повідомив, що сьогодні в місті окупанти здійснили чергове викрадення. 

“Як я інформував раніше – окупанти ходять по школах, дитячих садках і схиляють наших вчителів, наших вихователів розпочати освітній процес за якоюсь незрозумілою російською програмою. 

Жоден директор школи та жоден керівник дитячого садка не погодився взаємодіяти з окупантами. Тому вони не знайшли більш кращого способу для досягнення своєї мети, як викрасти сьогодні керівника міського управління освіти Ірину Щербак, якій висунули претензії в розтраті бюджетних коштів. Це абсурдно, це неможливо. 

По-перше, хто вони такі, що висувають якісь претензії нашому керівнику управління освіти, який знаходиться на території держави Україна. По-друге – це робиться виключно для того, щоб  змусити наших вчителів через призму страху, через призму сили почати навчальний процес.

Я вважаю неможливим відновлення освітнього процесу сьогодні у Мелітополі, тому що там орудують російські війська. Всі ми знаємо, що багато разів за сприяння чи мовчазної згоди російської влади були теракти у школах. І не треба робити наших дітей заручниками у школах. Сьогодні дітям безпечніше вдома”, – зазначив Іван Федоров. 

Він також вказав, що у найближчі три дні за дорученням Президента буде знаходитися у відрядженні разом з делегацією народних депутатів в країнах ЄС – для донесення інформації про ту ситуацію, що відбувається в окупованих містах України.

“Вже наприкінці тижня планую повернутися назад у Запоріжжя і повноцінно приступити до виконання тих обов’язків, які я виконував останній час”, – розповів Іван Федоров.  

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info