У Запорізькій області бої тривають в районі Гуляйполя

Інформація від Збройних Сил України: протягом цієї ночі і ранку запорізькі оборонці успішно відбили атаки ворога, але бої тривають на напрямках населених пунктів Гуляйполе та Запоріжжя.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Окупанти знімають та поширюють постановні відео з нелюдським ставленням нібито «українських військових» до «російських полонених». Українські військові наголошують, що вони неухильно дотримуються норм міжнародного гуманітарного права у поводжені з полоненими.

За інформацією патрульної поліції Запорізької області, поліцейські спільно з представниками ТрО, військовими та нацгвардійцями працюють на блок-постах: перевіряють документи, автомобілі на наявність підозрілих предметів тощо. Тому керівництво Запорізької обласної військової адміністрації просить всіх громадян із розумінням ставитися до таких превентивних заходів, адже завдання військових та правоохоронців – убезпечити запоріжців у воєнний час.

Що саме потрібно робити, під’і‌жджаючи до блокпосту:

– зменшити швидкість автомобіля;
– завчасно приготувати документи для перевірки;
– вимкнути фари;
– увімкнути аварійне світло;
– у жодному разі не вести відеозйомку і не робити фото;
– не виходити з авто без дозволу;
– чітко відповідати на запитання;
– відкрити на вимогу багажник та надати можливість оглянути салон та багажник автомобіля;
– рушати з місця лише з дозволу і повільно.

Крім того, якщо бачите підозрілі автомобілі та людей — телефонуйте 102, а у разі виявлення підозрілого предмету – зберігайте спокій та не панікуи‌те. Негайно повідомляйте оперативні служби, надаючи інформацію про характерні ознаки предмета за телефонами: 101 та 102.

І найголовніше – не допускайте до небезпечної зони інших людей та обов’язково дочекайтесь представників правоохоронних органів або рятувальників.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info