Запорізькі аграрії можуть отримати пільгові кредити

Уряд ухвалив низку постанов та розпоряджень щодо видачі пільгових кредитів українським аграріям.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Також знижено ПДВ та скасовано акциз на пальне. Запроваджено низку послаблень щодо сертифікації насіння і реєстрації техніки.

“На сьогодні малі та середні агропідприємства, які обробляють до 10 тисяч гектар землі, можуть отримати кредит під заставу зерна, насіння соняшника та олії з коефіцієнтом 0,4 у державних банках на 6 місяців з нульовою ставкою. Якщо після 6 місяців продовжуються бойові дії, то відтерміновується на такий самий термін”, – наголосив посадовець з Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОВА Олександр Ясинецький.

За словами чиновника, також було внесено зміни до існуючої програми по підтримці підприємців «Доступні кредити 5-7-9». На сьогодні аграріям можливо отримати ці кредитні ресурси під 0 відсотків кредитної ставки на 6 місяців. Ці кредити видають задля закупівлі оборотних ресурсів, які необхідні для посівної кампанії. Термін дії 6 місяців + 1 після завершення бойових дій. Після цього сплачується кредитна ставка 5%.

“Уряд розширив список товарів критичної інфраструктури, який дозволяє аграріям закупити за межами держави запчастини та техніку, які необхідні для посівної кампанії. Дозволено введення в обіг бензинів та дизельного палива за екологічним класом євро 3 та євро 4. Такі рішення дозволять залучити більше ресурсів для проведення весняно-польової кампанії.

Зменшено ПДВ з 20% до 7%, а також скасовано акциз на пальне. Це дозволить аграріям закупити дизельне паливо та бензини за більш доступними цінами. Скасовані додаткові процедури сертифікації насіння. Також дозволено використовувати сільськогосподарську техніку без реєстрації до завершення військових подій, які відбуваються на території України”, – пояснив тимчасові послаблення Олександр Ясинецький.

“Загалом у Запорізькій області із 62 аграрних підприємств працює на підконтрольній території 28. Усі вони працюють в посиленому режимі. Це і хлібопекарські підприємства, і борошномельні підприємства, молокозаводи та інші підприємства. Вони забезпечують життєдіяльність Запоріжжя, Запорізького району і не тільки.

Ця продукція поставляється гумконвоями в ті райони, де немає цієї продукції, а потреби на сьогодні є. Із 30 елеваторів на підконтрольній території 7 елеваторів, в яких є достатня кількість зерна”, – зазначив Ясинецький.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info