Українці поступово переходять з російської до української православної церкви

Останнім часом понад 50 громад в Україні перейшли з російської до української православної церкви, приблизно 100 – в процесі переходу.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на слова предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія в ефірі національного телемарафону.

«Протягом останніх днів ми бачимо початок хвилі переходів громад з боку російської православної церкви до Православної церкви України. І протягом практично декількох днів ми вже оформили більше 50 переходів. Зараз ми говоримо, що вже близько 100 громад визначилися, вони вже в процесі переходу. Тобто поступово українці, які перебували в духовній омані до цього часу, починають прозрівати. Громада за громадою, по всій Україні, в кожній області, не тільки на Заході, а і в Центрі, на Сході і на Півдні», – сказав владика Епіфаній.

За його словами, щодня ПЦУ повідомляють про те, що та чи інша громада визначилася, провела збори, ухвалила рішення про перехід.

«А згідно з законодавством, кожна громада має право зміни своєї юрисдикції. Тому я закликаю надалі громади московського патріархату приймати відповідні рішення, не мовчати, а долучатися до визнаної Православної церкви», – зазначив митрополит.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info